یکشنبه 24 تیر 1403

بمناسبت گرامیداشت چهلمین روز شهادت شهدای خدمت، شهید سید ابراهیم رئیسی و همراهانش، با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، رئیس سازمان بسیج اساتید استان گیلان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان و تنی چند از معاونین، مدیران و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، " کرسی تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم " در حسینیه این واحد دانشگاهی برگزار شد.
در این مراسم دکتر مجتبی ملکی چوبری، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور بالاخص سید شهدای خدمت شهید رئیسی  همچنین یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وفادارش و پاسداشت شهادت حاج قاسم سلیمانی، با بیان مطالبی از این شهید بزرگوار، گفت: جمهوری اسلامی ایران، حرم است و اگر این حرم باقی بماند مابقی حرم‌ها هم هست و اگر این حرم از بین برود حرمی وجود ندارد جمهوری اسلامی ایران مانند یک حرم است  و وظیفه ما  پاسداری از این حرم است.
 وی ادامه داد: در آستانه چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری هستیم و تمامی دشمنان و دستگاه‌های دروغ پراکنی غرب به دنبال آن هستند که رای مردم رو بی اثر جلوه دهند و صندوق‌های رای را،  بی‌تأثیر جلوه دهند و مردم را از مشارکت در انتخابات منع می کنند که طبیعتاً مشارکت بالا با پشتوانه آرای مردمی دولت منتخب و رئیس جمهور منتخب رو چه در سیاست‌های داخلی و چه در سیاست‌های خارجی و در مذاکرات بین‌المللی  تقویت می کند.
ملکی چوبری با برشمردن ابعاد شخصیتی شهید رئیسی، خاطر نشان کرد: شهید رئیسی وجودش غنیمتی بود برای نظام و انقلاب و فقدان شهید رئیسی عزیز یک خلاء وجودی برای همه ما بود گرچه وی  به آرزوی دیرینه خود که شهادت بود، رسید اما دراین میان وظیفه ما، مشارکت جدی و حضور حداکثری در انتخابات است.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با بیان اهداف مشارکت حداکثری در انتخابات 8 تیر، تصریح کرد: هدف اولیه مشارکت حداکثری، حضور همه اقشار جوانان و مردم در پای صندوق های رای است و هدف ثانویه این مشارکت، انتخاب اصلح  است و اصل بر انتخاب رئیس جمهور، شاخص‌هایی است که مقام معظم رهبری در مطالب خود بیان کردند .رئیس جمهور فعال، پرکار، آگاه و معتقد به نظام جمهوری اسلامی  از جمله شاخصه هایی است ‌که حضرت آقا رهنمود دادند.
رئیس کانون بسیج استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، تاکید کرد: همه عزیزان انشالله بایستی یک انتخاب آگاهانه و مدبرانه و انتخاب اصلح داشته باشند که انشالله رئیس جمهور منتخب رهرو راه شهید رئیسی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  باشد. 
وی با اشاره  به دستآورد‌های دولت شهید رئیسی در استان گیلان، ادامه داد: بهره برداری از آزاد‌ راه لوشان - رودبار و رشت، افتتاح راه آهن کریدور جنوب به شمال که مدت‌ها رها شده بود و در دولت شهید رئیسی بعد از شهادت ایشان توسط دکتر مخبر افتتاح شد و در واقع پیوندی که سیستم حمل و نقل ریلی کشور، جنوب کشور را تا منطقه تجاری اقتصادی بندرانزلی متصل کرد از جمله اقدامات موثری بود که در دولت شهید رئیسی صورت گرفت.
ملکی چوبری همچنین بیان داشت: ما باید بتوانیم از ظرفیت های ما بخوبی بهره مند شویم و اگراز این ظرفیت‌ها استفاده نشود، بایستی متوسل به قدرت‌های سلطه در دنیا شویم و اگر روح خودباوری و ما می‌توانیم را، قبول نداشته باشیم، باید به سراغ ابرقدرت‌هایی مثل امریکا برویم اما دولت شهید رئیسی، دولتی بود که از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، تاکید کرد: فردی را که انتخاب می کنیم باید مانند شهید رئیسی اصلح باشد و سعه صدر داشته باشد. یکی از ویژگی‌های دولت شهید رئیسی و شخص رئیسی، داشتن اخلاق اسلامی بود شهید رئیسی کنایه‌ها و بد اخلاقی‌ها و ناملایمت‌ها را تحمل می‌کرد اما چیزی به زبان نمی‌آورد، از تهمت‌هایی که به وی می‌زدند و از نسبت‌هایی که به وی می دادند، ناراحت میشد ولی هیچ نگفت. دولت شهید رئیسی، دولتی مردم‌دار بود  و همیشه بین مردم بود. متواضع و افتاده و از جنس مردم بود و روحیه جهادی و خستگی ناپذیر داشت. رئیس جمهور خاکی بود رئیس جمهور مردمی بود رئیس جمهوری از دل مردم و  از بطن مردم بود. شخص آقای رئیسی شخصی ولایت مدار بود اکثر وزرا و کابینه دولت وی این ویژگی را داشتند علیرغم اینکه همه امکانات و منابع کشوربه عنوان یک رئیس جمهور در دست وی بود اما ایشان گوش به فرمان حضرت آقا بود. از آقا مشورت می‌گرفت و بدون اذن حضرت آقا، قدمی برنمی‌داشت و  این از ویژگی‌های دولت شهید رئیسی بود.

ملکی چوبری ضمن دعوت از مشارکت حداکثری مردم همیشه در صحنه گیلان قهرمان علی الخصوص جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ، افزود: ان شاء الله در روز 8 تیر ، بار دیگر مردم همیشه در صحنه با حضور حداکثری در پای صندوق های رای با انتخابی آگاهانه و با تکیه بر مولفه‌ها و شاخصه‌های دولت شهید رئیسی، به دشمنان قسم خورده انقلاب نشان خواهند داد، این ملت پای انقلاب و ولایت فقیه خواهند ایستاد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil