یکشنبه 24 تیر 1403

 جلسه هم اندیشی با مدیران گروه‌های آموزشی استان گیلان با حضور معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و جمعی از مدیران گروههای آموزشی واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در سالن سردار سلیمانی واحد رشت برگزار شد.
دکتر مجتبی ملکی چوبری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حدمت و خیرمقدم به دکتر علی اکبری معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و هیأت همراه، گفت: امروز در اربعین شهدای خدمت،  جا دارد یاد و خاطره این شهدای گرانقدر، بالاخص سید شهدای خدمت دکتر رئیسی عزیز را گرامی بداریم، همچنین در سالروز گرامیداشت هفت تیر، یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وفادارش را گرامی بداریم. وی همچنین افزود: روز مهمی را درپیش داریم و در آستانه چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی قرار داریم که  انشالله شاهد حضوری گسترده از مردم همیشه در صحنه، در پای صندوق رای باشیم همانطور که سردار سلیمانی فرمود، جمهوری اسلامی ایران حرم است و دفاع از این حرم واجب است و اگر این حرم باقی بماند، بقیه حرم‌ها نیز باقی می‌مانندو اگر این حرم نباشد، حرمی وجود نخواهد داشت.
ملکی چوبری خاطر نشان کرد: الان شاهد ان هستیم که دستگاه دروغ پراکنی و رسانه‌های غربی به دنبال کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات و بی اثر کردن رای مردم هستند که انشالله حضور همه آحاد ملت رو پای صندوق رای داشته باشیم و دولت منتخب با پشتوانه رای مردمی بتواند در راهبری داخلی و خارجی بتواند نظام و انقلاب را پیش ببرند.
وی با اشاره به چهار مولفه مقام معظم رهبری در خصوص شناسایی اصلح، ادامه داد: مقام معظم رهبری، چهار مؤلفه را  برای رئیس جمهور منتخب پیشنهاد دادند که به فردی رای دهیم که پرکار، پرتلاش، آگاه و معتقد به مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد. فردی باید انتخاب شود که راه شهید رئیسی را ادامه دهد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان خاطر نشان کرد: سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در راستای مطالبات مقام معظم رهبری، در خصوص گسترش فضای انقلابی، حفظ کیان و ارتقای علمی در دانشگاه تاکید دارند که سند تحول و تعالی دانشگاه و دغدغه‌هایی‌ است که ما در صنعت تحول و توسعه داریم.
ملکی چوبری ادامه داد: ما باید پنج محور را در سند تحول و توسعه در استان‌ها، اجرایی کنیم.  گام اول در واقع آموزشی است و مدیران گروه استانی و کشوری و دانشکده‌گان باید در راستای ان باشد که در استان‌ها گروه‌های آموزشی را از حافظ محور و کلاس‌های درس به سمت تعالی محور و مهارتی ببریم. در حوزه پژوهش که در آینده اتفاق خواهد افتاد پژوهش‌هایی که حالت تکلیفی دارد به سمت پژوهش‌های کاربردی و حل مسئله رفته و در واقع در حوزه اداری و مالی، درآمدهای شهریه را به سمت درآمدهای غیر شهریه و درآمدهای اقتصادی پایدار و همچنین در حوزه فرهنگی این جهش و خیزش را از ناکارآمدی فرهنگی به سمت کارآمدی فرهنگی و همچنین در ارتقای توسعه کمی دانشگاه این خیزش و جهش را به سمت توسعه کیفی  پیش ببریم. 
وی افزود: با توجه به نامگذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب به نام جهش تولید، در دانشگاه آزاد اسلامی این جهش را در سکوی مبدل دانایی به توانایی تبدیل کنیم  چرا که دانشگاه آزاد اسلامی در حال جهش از آموزش حافظه محور به سوی آموزش تعالی محور و مهارت آفرین است و در واقع از علم و خرد و تعقلی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، می توانیم در راستای مهارت و کارآفرینی استفاده کنیم.

 

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil