دوشنبه 18 آذر 1398        پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :فیروز فاضلی،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان  ،با اشاره به پایان فرصت ثبت نام ناشران برای حضور در یازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان، اظهار کرد: طی مدت مقرر که با درخواست ناشران دو بار نیز تمدید شده بود، 654 ناشر از سراسر کشور برای حضور در این رویداد بزرگ فرهنگی ثبت نام کردند.

وی با اشاره به استقرار 200 غرفه در نمایشگاه، افزود:از این میان 190 غرفه با هماهنگی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به ناشران برجسته کشوری و استانی که اعلام آمادگی کردند تعلق گرفته و مابقی ناشران منتخب در غرفه فروش متمرکز حضور خواهند یافت.

فاضلی ادامه داد: مانند سال‌های گذشته غرفه‌هایی نیز به دانشگاه‌ها و برخی نهادهای فرهنگی استان از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی گیلان جهت حضور در نمایشگاه و اجرای برنامه‌های مختلف در حوزه کتاب اختصاص داده شده است.

وی با تأکید بر حضور ناشران در حوزه‌های آموزشی و دانشگاهی و امکان تهیه آسان کتاب‌های آموزشی برای نوجوانان و جوانان، اضافه کرد:همچنین هماهنگی‌های لازم برای اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری در غرفه برنامه‌های جنبی نمایشگاه انجام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به طرح‌ریزی و برگزاری نشست‌های هماهنگی برای برپایی این اتفاق بزرگ در استان، تصریح کرد:در تلاش هستیم با هماهنگی بیشتر با دستگاه‌های فرهنگی مرتبط به نتیجه بهتری برای برپایی نمایشگاهی با رویکردی تخصصی دست یابیم.

فاضلی گفت:طراحی پوستر نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان برای دومین سال متوالی است که به منظور مشارکت همه طراحان خلاق و متعهد و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای این اتفاق بزرگ فرهنگی فراخوان شد که 62 اثر از 27 گرافیست از استان‌های گیلان، تهران، اصفهان و فارس به روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ارسال شده است لذا طرح ارسالی غلامرضا ژاله از گیلان به عنوان طرح پوستر یازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان انتخاب شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: یازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان از 25 آبان الی 1 آذر 1394 در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در کیلومتر 5 جاده رشت به تهران برگزار می‌شود.