یکشنبه 22 تیر 1399        پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل

سرهنگ " حسین محمدپور " در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با اعلام این خبر گفت: با بررسی‌های بعمل آمده سالانه در استان گیلان تعدادی از دانش آموزان در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند و یا به شدت مجروح می‌شوند که می توان با تغییر رفتار ترافیکی این آمارها را کاهش داد.
وی افزود: تغییر رفتارها می‌تواند از کودکی شروع شود و اگر آموزش‌های ترافیک و قوانین راهنمایی و رانندگی در مدارس اجباری شود همان دانش آموزان می‌توانند با اخطار دادن به خانواده‌هایشان جلوی یک فاجعه را بگیرند و از طرفی در سال‌های بعد که خودشان راننده وسیله نقلیه‌ای می‌شوند رعایت مقررات رانندگی در آنها نهادینه شده است.
این مقام انتظامی یکی از اهداف مهم جامعه آموزشی را آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: به منظور گسترده‌تر کردن شرط آموزش همگانی باید پای پلیس به مدارس باز شود تا مهارت‌های ترافیکی و قوانین راهنمایی و رانندگی را به دانش آموزان بیاموزد.
رییس پلیس راه استان بیان داشت: در این راستا در فروردین ماه سال جاری آموزش کاربردی توام با اهدای جوایز و نمایش فیلم‌های تصادفات و همچنین آمارتصادفات آغاز شده و نهمین جلسه در هنرستان جنت لاکان شهرستان رشت و همزمان در شهرستان رودسر بخش رحیم آباد با حضور رییس آموزش پرورش شهرستان و مسؤولان محلی برگزار شد.
سرهنگ محمدپور با اشاره به اینکه نزدیک به 14 میلیون از جمعیت کشور دانش آموزان هستند گفت: نقش پلیس در آموزش و پرورش و در فرهنگ سازی ترافیک مؤثر و غیر قابل انکار است و همچنین دانش آموزان می‌توانند بهترین پلیس و تذکر دهنده باشند.