شنبه 16 آذر 1398        پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل: حسین داداشی مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان گفت‌ : طی چندین جلسه کارشناسی که با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات داشته‌ایم چگونگی برگزاری هرچه باشکوه‌تر روز خبرنگار بررسی و جمع‌بندی نهایی آن با حضور مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، استانداری گیلان و هیئت مدیره خانه مطبوعات به انجام رسید و مقرر شد، بزرگداشت روز خبرنگار، امسال روز پنجشنبه پانزدهم مرداد در مجتمع خاتم‌الانبیا(ص) رشت با حضور مقامات عالی استان و با حضور نمایندگان رسانه‌های مکتوب و مجازی برگزار شود و از مقام خبرنگار تجلیل بعمل آید.

وی افزود: امسال نیز با مشارکت مدیران مسئول و صاحبان امتیاز نشریات و سرپرستان نمایندگان روزنامه‌های کثیرالانتشار در استان و مدیران خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های تحلیلی خبری از تلاشگران عرصه رسانه که نقش موثر و فعالی در یک سال گذشته داشته‌اند تجلیل و لوح سپاس اهدا خواهد شد.

داداشی اضافه کرد: در این مراسم از سه تن از پیشکسوتان مطبوعات استان، خانواده معظم شهدای رسانه‌ای گیلان و زنده‌یاد حجت‌الاسلام رضایی راد که طی سال گذشته برحمت ایزدی پیوسته، تجلیل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در این همایش از 370 نفر فعال رسانه‌ای استان تجلیل خواهد شد، گفت: حسب دستور استاندار محترم، دستگاه‌های اجرایی استان و مدیران ارشد شهرستان‌ها نیز امسال طی مراسم ویژه‌ای از فعالان مطبوعات شهرستان‌ها تجلیل خواهند کرد.

داداشی گفت: در سال‌های اخیر شاهد رشد کمی مناسبی در عرصه مطبوعات و اطلاع‌رسانی بوده‌ایم، انتشار حدود 180 نشریه که 9 عنوان آنرا روزنامه‌های محلی تشکیل می‌دهند و بیش از 80 دفتر نمایندگی مطبوعات سراسری و 15 خبرگزاری فعال و 31 پایگاه تحلیلی خبری مجوزدار در استان نشان از افزایش قابل توجه تعداد و تنوع مطبوعات و خبرگزاری‌ها دارد.

وی ادامه داد: این بدان معنا نیست که رشد کمی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های تحلیلی خبری در وضعیت فعلی کافی و مطلوب است لذا ما همچنان نیازمند گسترش عرصه اطلاع‌رسانی، مطبوعات مستقل، آزاد و کثرت‌گرا بویژه نشریات تخصصی و حرفه‌ای هستیم اما نگاه اجمالی به مطبوعات و خبرگزاری‌ها حاکی از آن است، اگرچه ما شاهد شاخصه‌های رشد کیفی نیز بوده‌ایم ولی رشد کیفی همراه و همگام با رشد کمی نبوده است.

داداشی اظهار امیدواری کرد که با کمک مسئولان استان زمینه‌های رشد کیفی مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های تحلیلی استان نیز فراهم شود.

وی در پایان از مساعدت‌های دکتر نجفی استاندار گیلان در پرداخت صد درصدی بیمه تکمیلی خبرنگاران در سال 1391 و اعطای هدایای دهه فجر به بیش از 350 خبرنگار فعال استان و دستور مساعدت برای تجلیل از خبرنگاران و تقویت بنیه مالی و اقتصادی نشریات محلی تشکر کرد و رویکرد دولت تدبیر و امید را در تقویت نشریات محلی مثبت دانست و گفت: سیاست‌های ابلاغی دولت تدبیر و امید در حمایت از مطبوعات محلی و حل مشکل بیمه‌ای خبرنگاران موجب خوشحالی تلاشگران عرصه رسانه را در استان فراهم کرده است.