شنبه 25 آبان 1398        پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل: ملوانی‌ها آن بازی را یک بر صفر پیروز شدند و در لیگ برتر باقی ماندند. بعد از آن بازی مسئولان شهر انزلی و تیم ملوان تصمیم گرفتند که ملوانی قدرتمندتر از فصل چهاردهم بسازند، اما تصمیم یک باره «سیروس محجوب» مالک سابق باشگاه ملوان همه‌چیز را به هم ریخت. وی در یک برنامه تلویزیونی گفت: قصد تیم‌داری ندارد و خواهان واگذاری امتیاز ملوان است،البته آن زمان برخی این صحبت‌های محجوب را جدی نگرفتند و احساس کردند که مالک وقت ملوان از روی عصبانیت تصمیم به کناره‌گیری دارد. اما حدود یک ماه پیش بود که در انزلی جلسات مختلفی به صورت خصوصی با محجوب برگزار شد. وی در این جلسات به شکل رسمی اعلام کرد که قصد تیم‌داری ندارد. پس از آن بود که اعلام شد امتیاز باشگاه ملوان به فروش خواهد رسید.

 

ملوان و دو خریدار

در ادامه 2 خریدار برای تیم ملوان پیدا شد؛ «داریوش بهشتی» و «جواد شهبازی». در نشست اول مسئولان ملوان و شهرستان انزلی با این 2 نفر، صلاحیت آنها تایید نشد. گفته شد چون این دو نمی‌توانند پرداخت بدهی‌های سال گذشته را که رقمی حدود 8/5 میلیارد تومان است، تضمین کنند، پس نمی‌توان باشگاه را به این افراد واگذار کرد.

زمان به سرعت در حال سپری شدن بود و تمرینات تیم هم زیر نظر «قدیر بحری» یکی از مربیان ملوان و با حضور بازیکنانی از تیم امید و بازیکنانی که از فصل قبل قرارداد داشتند انجام شد. در این تمرینات بازیکنان اصلی ملوان حضور نداشتند و زنگ خطر برای ملوانی‌ها، این بار قبل از شروع لیگ برتر فوتبال به صدا درآمد.

کار به آنجا رسید که تماشاگران این تیم با تجمع در تمرینات قوی سپید انزلی، خواهان تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر این تیم شدند. مسئولان باز هم با 2 خریدار، پای میز مذاکره نشستند تا اینکه پس از چندین نشست 55 درصد باشگاه ملوان به «داریوش بهشتی» واگذار شد.

بهشتی به مسئولان و بازیکنان و تماشاگران قول داد که «علی دایی» را برای هدایت ملوانی‌ها به انزلی خواهد آورد اما علی دایی به این درخواست بهشتی جواب رد داد.

گفته می‌شد که یکی از شرایط دایی برای حضور در انزلی تسویه با بازیکنان قبلی و پرداخت کامل بدهی‌های باشگاه بود که از توان مالک خارج بود، اما بهشتی بعد از تحویل ملوان بار دیگر به سراغ دایی رفت و وی باز هم قبول نکرد که با شرایط موجود به انزلی بیاید.

 

طولانی‌شدن زمان تعیین تکلیف

در این خصوص داریوش بهشتی در گفت‌وگویی کوتاه درباره چگونگی خرید سهام باشگاه ملوان گفت: بحث حضور من در تیم ملوان به حدود یک ماه پیش که آقای محجوب قصد واگذاری این تیم را داشت،‌ بازمی‌گردد. به همین منظور با مسئولان شهر انزلی و تیم ملوان وارد مذاکره شدم، اما به دلیل وسواس بالای مسئولان درباره تضمین بدهی، دستیابی به توافق کمی زمان برد.

حدود 2 هفته هم به خاطر ورود خریداران دیگر زمان از ما گرفته شد، اما اینکه چرا من وارد شدم به خاطر تیم ریشه‌دار ملوان بود، تیمی که سال‌ها در لیگ‌های معتبر کشور حضور داشته است.«جواد شهبازی» دیگر خریدار باشگاه ملوان هم در خصوص عدم واگذاری تیم به خودش به همشهری گفت: با توجه به اینکه مسئولان نیروی دریایی امتیاز تیم را به مردم شهر هبه کرده بودند و مسئولان انزلی هم آن را به آقای محجوب واگذار کرده بودند، این موضوع از لحاظ حقوقی دچار اشکال بود، ولی مسئولان این موضوع را نپذیرفتند و تیم را به آقای بهشتی واگذار کردند. مهم‌ترین اختلاف ما بر سر انتخاب اعضای هیات مدیره بود که آنها خواهان حضور 9 نفر بودند که من مخالف هیات مدیره 9 نفره بودم و گفتم مالک باید 4 نفر از اعضای 7 نفره را برای تصمیم‌گیری در اختیار داشته باشد که مورد موافقت قرار نگرفت؛ این گونه شد که بنده موفق به دریافت امتیاز باشگاه نشدم.

 

ژنرال در انزلی

پس از این ماجرا، خبر از حضور «امیر قلعه‌نویی» در اردوی قوهای سپید انزلی منتشر شد. ابتدا قلعه‌نویی دستیار خود را برای تمرین دادن تیم به انزلی فرستاد اما خود در انزلی حاضر نشد.

تا اینکه سه‌شنبه گذشته اعلام شد که قلعه‌نویی به انزلی خواهد آمد. از مردم خواسته شد که برای استقبال از این مربی به میدان ورودی شهر و استادیوم بیایند؛ حدود 3 هزار تماشاگر ملوان به استادیوم رفتند، اما خبری از قلعه‌نویی در استادیوم نشد. البته مالک باشگاه اعلام کرد که او چهارشنبه به انزلی سفر می‌کند.

در این خصوص گفته می‌شد که سرمربی جدید ملوانی‌ها خواستار انجام تعهداتی بود و حضور در انزلی را به پس از اجرای تعهدات موکول کرده بود. روز چهارشنبه مبنی بر اینکه مالک جدید ملوان یک چک مدت‌دار یک هفته‌ای به مبلغ 4‌میلیارد تومان به قلعه‌نویی داده و وی را به انزلی آورده است خبرهایی شنیده شد. سرانجام امیرقلعه‌نویی به انزلی آمد و مورد استقبال مردم و مسئولان هم قرار گرفت.

قلعه‌نویی در بدو ورود به زمین تمرین استادیوم تختی انزلی در جمع خبرنگاران گفت: با این طرفدارهای خوب و شور و عشقی که مردم این شهر نسبت به تیم شهر خود دارند، هر مربی آرزو دارد که سرمربی ملوان شود. پس خداوند مرا دوست داشت که به عنوان سرمربی در خدمت ملوان خواهم بود.

وی بیان کرد: دو سه مطلب دارم، اول این که من برادری خود را ثابت کردم و بدون اینکه قراردادی ببندم و ریالی دریافت کنم، به انزلی آمدم ولی توقع دارم قول‌هایی که نسبت به بازیکن‌ها داده شده، عملی شود تا به مشکلی برنخوریم. در این صورت قول می‌دهم که دوباره قوی سپید را به پرواز دربیاورم.وی بیان کرد: بازیکن‌ها را بررسی کردم و می‌گویم که تیم خوبی داریم. فقط یک هافبک بازی‌ساز و 2 بازیکن دیگر نیاز داریم که در این چند روزه جذب خواهیم کرد. ولی مهم این است که تعهدات انجام شود.

امیر قلعه‌نویی صبح پنجشنبه اول مرداد در تمرینات ملوان حاضر شد و پس از آن تیم برای انجام تست پزشکی راهی تهران شد.تاکنون 19 بازیکن از لیست سال گذشته ملوانی‌ها کنار گذاشته شده و 13 بازیکن هم به توافق رسیده‌اند و دیگر بازیکن‌ها هم تا 5 مرداد آخرین مهلت نقل و انتقالات،قراردادشان را امضا خواهند کرد.اسامی بازیکنان تیم ملوان اعزامی به تهران برای تست پزشکی به شرح زیر است: سرگی پاشنکو، سیدحسین حسینی، سیداحمد آهی،‌عزت‌الله پورقاز، عزیز معبودی، حسین ماهینی، پویا نزهتی، مازیار زارع، پژمان نوری، ممد آبشک، سیدجلال رافخایی، آرش افشین، سهیل رحمانی، فرزاد حاتمی، سعید یوسف‌زاده، شهاب کرمی، رضا درویشی، آیدین قویدل، محمد رضی‌پور، مهیار زحمتکش، حسین کنعانی زادگان، علی چوپانی، حسین شنانی، نیما میرزازاد، صادق محرمی، علی عابدی و امیرمحمد مظلوم.

از بین اسامی فوق چند بازیکن پنجشنبه اول مرداد قرارداد خود را با باشگاه ثبت کردند و سایر بازیکنان پس از بازگشت از تهران در صورت توافق نهایی قرارداد خود را ثبت می‌کنند. ملوانی‌ها در نخستین دیدار خود در لیگ پانزدهم، جمعه 9 مرداد در ورزشگاه تختی بندرانزلی به مصاف تیم ذوب‌آهن اصفهان،قهرمان فصل گذشته جام حذفی باشگاه‌های کشور خواهند رفت.