شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :هاشم اسماعیلی،معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان ،با اشاره به اعزام موفقیت آمیز دو نفر از برگزیدگان سازمان های مردم نهاد گیلان به دوره تخصصی توان افزایی مباحث گردشگری و میراث فرهنگی در یزد، بر ضرورت و نحوه شناخت بسترهای توسعه گردشگری و صیانت از میراث فرهنگی تاکید کرد.

وی افزود: جوانان فعال در سازمان های مردم نهاد، به جهت ارتباط مثبت و سازنده ای که با اقشار مختلف جامعه دارند، اثرگذارترین عناصر در انتقال داده های علمی برای تحقق توسعه پایدار از مسیر ظرفیت های گردشگری استان گیلان هستند.

اسماعیلی آشنایی با رسالت اصلی سازمان های غیردولتی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی را از عمده ترین محورهای توان افزایی در کارگاه های تخصصی برشمرد و یادآورشد:استفاده از مدیریت مشارکتی و نیز بهره مندی از آن در برنامه ریزی و اجرای پروژه های گردشگری پایدار، ضمن ایجاد امنیت اقتصادی، بر شاخصه های فرهنگی جوامع نیز تاثیر به‌سزایی خواهد گذاشت.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان،تبیین تفاوت های گشت و گذار با صنعت گردشگری را بسیار حایز اهمیت دانست و از نقش انکارناپذیر تشکل های مردم نهاد در این زمینه گفت و افزود: توانایی در برقراری ارتباط با بخش های مرتبط دولتی همچون موزه ها، پایگاههای محلی و جهانی و معاونت های تخصصی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از مبادی حصول به توسعه پایدار در صنعت گردشگری است که نیازمند همگرایی استانی در کنار بهره مندی از مشارکت سازمان های مردم نهاد خواهد بود.

اسماعیلی با بیان اینکه هدف از شرکت دادن جوانان برگزیده استانی در دوره های آموزشی گردشگری و میراث فرهنگی، کمک به ایجاد و توسعه پایدار از مبادی گردشگری خواهد بود،از ثبات بخشی به منابع فرهنگی و طبیعی به‌عنوان دیگر الزامات این فرایند یاد کرد.

این کارشناس اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان،استفاده از توانمندی های بومی را در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی، لازمه حفظ و پایداری منابع ذکر کرد و افزود: در بستر آشنایی با روش های ارتباط و همکاری عملی تشکل های گردشگری است که می توان در چارچوب گروه‌های کاری ملی و منطقه ای، به اهداف بلند و آرمانی دست یافت.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil