سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل:کامیار مهدی پور روز سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود : در تعطیلات نوروز و تابستان امسال برای اعزام یک هزار دانشجوی بسیجی در قالب اردوهای جهادی به مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته شهرستان هایی از جمله رشت ، شفت ، سیاهکل ، تالش ، رودسر ، رودبار و آستانه اشرفیه برنامه ریزی شده است.

وی اظهار داشت : دانشجویان بسیجی شرکت کننده در اردوهای جهادی یک ، سه ، هفت و 10 روزه در عرصه های مختلف عمرانی ، فرهنگی ، آموزشی و بهداشت و درمان در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی فعالیت می کنند.

رییس سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان خاطر نشان کرد : حضور گروه های جهادی در مناطق روستایی برای انجام فعالیت های محرومیت زدایی نیازمند حمایت و همکاری مسوولان است.

اردوهای جهادی سازمان بسیج دانشجویی از سال 1379 در کشور و از سال 1383 در استان گیلان با هدف محرومیت زدایی در مناطق محروم آغاز شده است.

 

* برگزاری طرح ولایت استانی از سوم مرداد در گیلان

رییس سازمان بسیج دانشجویی گیلان از برگزاری هفتمین دوره طرح ولایت استانی از سوم مرداد در دانشکده پردیس فنی فومن خبر داد.

مهدی پور در ادامه نشست خبری افزود : دوره طرح ولایت ویژه برادران از سوم تا دوازدهم مرداد با شرکت 90 نفر برگزار می شود.

وی اظهار داشت : طرح ولایت خواهران نیز از 14 تا 23 مرداد ماه آینده با شرکت یکصد و 10 نفر در پردیس فنی فومن برگزار خواهد شد.

رییس سازمان بسیج دانشجویی گیلان بیان کرد : در طرح ولایت موضوعات مختلف در رابطه با مبانی اندیشه اسلامی ، بصیرتی ، تربیتی و اخلاقی ، مهارتی و تشکیلاتی برای شرکت کنندگان ارایه می شود.

وی تربیت کادر همتراز برای انقلاب اسلامی را ماموریت اصلی سازمان بسیج دانشجویی عنوان و یادآور شد : این ماموریت در فضای دانشگاهی بر اساس تعهد و تخصص بر عهده بسیج دانشجویی است.

وی برگزاری دوره های خط امام را از دیگر برنامه های سازمان بسیج دانشجویی عنوان و بیان کرد : دوره های خط امام برای مسوولان بسیج دانشجویی برگزار می شود که 16 نفر از گیلان در این دوره ها شرکت خواهند کرد.

بر اساس آخرین آمار یکصد و 40 هزار دانشجو در گیلان تحصیل می کنند که 35 هزار نفر از آنان در بخش های مختلف فعال، عادی و کادر عضو بسیج دانشجویی هستند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil