دوشنبه 27 خرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :محمدعلی نجفی امروز در بازدید از راه آهن رشت-قزوین گفت: این راه آهن 164کیلومتر است که 120کیلومتر آن آماده ریل گذاری است.

وی با اشاره به ریل هایی که از دیگر کشورها از جمله کشور روسیه خریداری شده است،افزود:ساختمان ایستگاه راه آهن رشت نیز از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است و پیش بینی می شود تا سال آینده تکمیل شود.

محمدعلی نجفی با بیان اینکه پس از سفر ریاست جمهوری به گیلان با توجه به اهمیت این پروژه تاکید شده‌ است تا همت‌ها مضاعف شود تا پایان سال 95راه آهن رشت- قزوین بهره‌برداری برسد،ادامه داد:تسریع در به بهره‌برداری رسیدن این راه آهن از درخواست های مهم مردم و وزارت راه و شهرسازی است و همه تلاش ما نیز این است تا این هدف مهم تحقق یابد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد:از 164 کیلومتر این راه آهن 90درصد زیرساخت‌های لازم انجام شده است و 27درصد نیز ریل گذاری شده است.

وی گفت:البته بخش اعظم ریل‌گذاری راه آهن قزوین انجام شده است و امسال سرعت ریل گذاری و میزان پیشرفت فیزیکی راه آهن در بخش ریل گذاری روند مطلوب تری به خود خواهد گرفت.

وی با اشاره به وجود 5 ایستگاه اصلی و 3 ایستگاه فرعی در راه آهن رشت-قزوین تصریح کرد:برخی از این ایستگاهها بیش از 90درصد پیشرفت فیزیگی دارند البته راه آهن رشت جزء ایستگاههای نیست که پیشرفت فیزیکی بالایی داشته باشد.

وی گفت:هدف امروز ما از بازدید راه آهن رشت این است که مشکلات را تا حدامکان حل کنیم و خرید ریل ها نیز سرعت ببخشیم.

نجفی با اشاره به اینکه بیش از هزار و صدمیلیارد تومان برای راه آهن رشت-قزوین هزینه شده است، ادامه داد: 650میلیارد تومان از این اعتبار در دولت تدبیر و امید اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه 700میلیارد تومان دیگر به اعتبار نیاز داریم تا راه آهن رشت-قزوین به اتمام برسد،گفت: امسال برای ادامه ساخت این راه آهن 280میلیارد تومان اختصاص یافته بود که تاکنون 180میلیارد تومان آن اختصاص یافته است و امید می رود تا قبل از به پایان رسیدن سالجاری مابقی اعتبار اختصاص یافته پرداخت شود.

استاندار گیلان به صورت مرتب جلساتی برای تسریع در ساخت و راه آهن در تهران و گیلان برگزار می شود و تلاش داریم تا مشکل خاصی برای پروژه پیش نیاید.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه پیش‌بینی می شود سوت قطار تا پایان سال 95 در گیلان شنیده شود،در ادامه به مشکلات اقتصادی امروز کشور اشاره کرد و گفت:اگر چه مشکلات اعتباری وجود دارد اما انگیزه ها برای به بهره برداری رسیدن راه آهن رشت قزوین بالا است و با توجه به برنامه زمان بندی خوبی که شرکت پیمانکار دارد به نظر می رسد به موقع هدف مورد نظرمان محقق شود و با اتمام ساخت این راه آهن مسیر راه قزوین -رشت یک ساعته طی خواهد شد.  

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil