سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : عبدالرضا قاسمیان امشب در مراسم تکریم اعضای هیئت مدیره دوره ششم و معارفه اعضای هیئت مدیره دوره هفتم سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان اظهار کرد: تعداد 19 هزار و 330 نفر در هفت رشته عمران، برق، معماری، مکانیک، نقشه‌برداری و شهرسازی و ترافیک عضو سازمان مذکور هستند.

وی تعداد 8 هزار و 500 نفر از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان معادل 44 درصد را دارای پروانه اشتغال عنوان کرد و افزود: 48 درصد از اعضای مذکور در رشته عمران فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان با بیان اینکه 21 درصد از اعضای این سازمان را رشته برق تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: 19 درصد از اعضا در رشته معماری، 12 درصد در رشته مکانیک، سه درصد در رشته نقشه‌برداری و یک درصد در رشته شهرسازی و ترافیک فعالیت می‌کنند.

قاسمیان مجموع متراژ زیربنای ساختمانی از ابتدای امسال تاکنون در گیلان را 2 میلیون و 100 هزار متر مربع خواند و بیان کرد: امسال 8 هزار و 626 پروژه در استان اجرایی شده است.

وی تعداد پروژه‌های اجرایی ساختمانی نسبت به مدت مشابه سال 92 در گیلان را با 52 درصد کاهش ذکر کرد و گفت: تعداد پروژه‌های اجرایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 87 درصد در استان کاهش داشته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان با اشاره به اینکه 5 میلیون و 640 هزار متر مربع متراژ ساختمان‌ها در سال 92 بود، خاطر نشان کرد: سال 92 تعداد 18 هزار و 718 پروژه در استان داشتیم.

قاسمیان به 5 میلیون و 200 هزار متر مربع متراژ ساخت‌وساز در سال 93 در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته 12 هزار و 128 پروژه در استان داشتیم و این روند نزولی ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه روند رکود ساخت‌وساز مسکن همچنان در گیلان حکمفرماست، اظهار کرد: از آذر ماه سال 92 تاکنون براساس ابلاغیه شورای مرکزی تعداد 3 هزار و 250 پروژه با زیربنای 2 میلیون و 395 متر در رشته‌های عمران، معماری و برق اجرا کردیم.

قاسمیان به صدور شناسنامه فنی ملکی از مهر ماه سال 92 تاکنون در گیلان اشاره کرد و افزود: تعداد 428 پروژه با 780 هزار متر مربع شامل طرح مذکور شدند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان با بیان اینکه 16 دفتر نمایندگی در استان داریم، تصریح کرد: 155 نفر در دفاتر مذکور فعالیت می‌کنند.

وی برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی را از برنامه‌های اجرایی در سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان برشمرد و بیان کرد: دفتر نمایندگی در آستارا در حال احداث است ضمن اینکه پنج دفتر نمایندگی در حال تاسیس داریم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil