یکشنبه 26 خرداد 1398

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :اداره کل ارشاد گیلان باماهیت وجودی حفظ،تولید و اشاعه بنیان های فرهنگی باید در رویکردی مسئولانه از اتخاذ نگرش های منفی درارائه خدمات به جامعه بپرهیزد.

اینکه خدای ناکرده فضای کارهنری در استان برای افرادی که روابط بهتری با مسئولان و کارکنان ارشاد داشته باشند وگاها این پدیده زشت در شکلی مافیایی از منظر مدیر کل دور داشته شود موضوعی است که نیازمند واکاوی در مناسبات درون سازمانی خواهد بود.

شنیده ها بر رفت و آمدهای رفقای گرمابه و گلستان به اداره کل دارد و تشکیل رزومه هایی در قالب تشویق نامه ها و الواح تقدیر بدون در نظر گرفتن کیفیت کار آنها که اساسا نه اینکه خوشنام نیستند،سوء استفاده از ساختاری که مروج فرهنگ و حافظ ارزش ها است حتما برای مدیر کل نگران خواهد بود.

تردیدی نیست که دکتر فاضلی از اساتید مبرز دانشگاهی هرگز نمی خواهد در دوره مدیریتی خودبا چنین انگ هایی مواجه شود که روابط در دامنه مدیریت اش بیش از ضوابط حکمرانی کند .

 بر این بیفراییم که اصولاسنگ بنای رابطه محوری، به جای کیفیت محوری، باعث ترویج نوعی فساد اداری شده و این در سال های آتی راه را بر ورود و ظهور هنر خوب و هنرمند خوب خواهد بست .

از آن سواداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که همه ی خوبی های یک تشکیلات را در نام خود دارد نهادی است برای کمک به حصول تعالی فرهنگ جامعه .

پس باید دقت شود که برخی از سلامت ترین جوانهای استان که شوقی وصف ناپذیر برای تنفس در فضاهای سالم فرهنگی و هنری دارند از سوی ارشاد به بهانه اینکه فاقد کیفیت و صلاحیت هنری هستند پس زده نشوند.

آیا در صورتی که چنین جوانانی سرخورده و دلزده از اماکن ناسالم سر در آورند اداره ارشاد خود را مسئول نمی داند؟.

آیا مدیرانی که روی درخواست های هنری جوان ها قلم قرمز مردودی می کشند، نگران بغض آنان نیستند؟.

پس باید درتعیین کیفیت های هنری همه ی جوانب کار را در سطحی یکسان و با معیاری واحد در نظر گرفت وباروشی مشخص اجازه نداد حب و بغض های شخصی سبب تصمیمی های ناصواب شود.

یادمان باشد که اساسا این احتمال وجود دارد که بعضا افراد و هنرمندان جوانی با شور و شوق درهنر و فرهنگ این سرزمین پای به عرصه گذارند که بسیار از عناصر و کارشناسان ارشاد هم متبحرترند ،لذا باید در احراز منزلت هنری افراد دقت بیشتری شود .

نتیجه آنکه ارشاد کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان گیلان گیلان باید برعملکرد سینما، تئاتر، محافل سرد ادبی، و افول سطح فرهنگ ، خوشرویی به کنسرتهای خوانندگان تهرانی ،کم توجهی به اصیل ترین چهره های موسیقی و ادبی استان، کیفیت کم اجراهای هنری ،ضعف در برگزاری جشنواره ی فراگیر و چگونگی بکارگیری افراد مشخص در عرصه هنر نظارت دقیق و وسواس گونه ای داشته باشد تا از مجاری فرهنگ بر فرهنگ جامعه خدشه وارد نشود.

  نویسنده : وحید شعبانی

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil