شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عبدالله‌زاده پاشاکی، امام جمعه موقت رشت  در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، تقوا را معیار تشخیص درست از نادرست دانست و اظهار کرد: تبلیغات مسموم دشمن از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای، تربیت دینی فرزندان را با مشکل مواجه ساخته است لذا نیازمند سبک زندگی اسلامی هستیم.

وی با تاکید بر الگوگیری از سبک زندگی و سیره تربیتی پیامبر اسلام(ص) در خانواده، افزود: اسلام برای انسان‌ها کرامت و ارزش قائل شده است لذا وظیفه والدین است که نسبت به تربیت دینی و ارزشی فرزندان توجه داشته باشند و واجبات و آموزه‌های اسلامی را به آنان بیاموزند. آموزش قرآن به فرزندان حقی بر گردن والدین است.

این کارشناس دینی بهترین ادب برای فرزندان را ادب اسلامی و قرآنی دانست و تصریح کرد: آشنایی فرزندان با واجبات دینی و عبادت‌های اسلامی از انحراف آنان جلوگیری می‌کند. والدین باید با فرزندان مهربان باشند و در محبت کردن، عدالت را رعایت کنند.

امام جمعه موقت رشت با گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله مفتح و روز وحدت و حوزه دانشگاه، دانشگاه را موجب سرعت‌بخشی پیروزی انقلاب اسلامی و نقش حوزه را هدایت‌گرانه و فرهنگی عنوان کرد و گفت: وحدت حوزه و دانشگاه، از برکات و ثمرات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است و جامعه، امروز بیش از پیش به وحدت حوزه و دانشگاه نیاز دارد.

وی قدرت ایستادگی در برابر استکبار جهانی را در گرو وحدت و انسجام ملی دانست و عنوان کرد: جامعه اسلامی به دانشگاه و علوم حوزوی نیاز دارد و لذا در شرایط امروز که مقام معظم رهبری نسبت به مسئله نفوذ از سوی دشمنان هشدار دادند، این وظیفه دانشگاهیان و حوزویان است که هوشیار باشند و وحدت را حفظ کنند.

حجت‌الاسلام عبدالله‌زاده پاشاکی با اشاره به در پیش بودن حماسه 9 دی، خاطرنشان کرد: بصیرت و تبعیت از ولایت فقیه عامل مهار فتنه سال 88 بود. در واقع بصیرت و ولایتمداری ملت ایران مانع از شکل‌گیری انقلاب مخملی در ایران و تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب شد. راهپیمایی مردم گیلان در 8 دی 88 نیز عمق این بصیرت و هوشیاری را نشان داد.

وی با اشاره به آغاز ثبت ‌نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، بر حضور حداکثری مردم به عنوان اصل مهم در انتخابات تاکید کرد و ادامه داد: حضور مردم پای صندوق‌های رای نشان‌دهنده عزت و اقتدار نظام  در دنیاست.

امام جمعه موقت رشت کشتار شیعیان نیجریه و علمای روحانی به دست ارتش این کشور را محکوم کرد و یادآور شد: کشتار شیعیان در نیجریه، آذربایجان و سایر کشورهای اسلامی بخشی از پروژه اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی آمریکا و رژیم صهیونیستی است که خودشان پرورش‌دهنده تروریسم هستند، اما می‌خواهند آن را به نام اسلام تمام کنند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil