شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :نجفی در مراسم توزیع 118 دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی که در مرکز مدیریت بحران استانداری گیلان برگزار شد، گفت: برای خرید این ماشین‌آلات در بخش‌های حمل زباله، بیل بکو، مینی لودر، کمپرسی و آتش نشانی 72 میلیارد ريال از اعتبارات دولتی و دهیاری‌های استان هزینه شده است.

وی گفت: در چند روز آینده نیز به منظور تقویت و جایگزینی ماشین‌آلات مستعمل، 50 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین نیز در روستاهای استان توزیع می‌شود.

نجفی با اشاره به عمر بالای ماشین‌آلات دستگاه‌های اجرایی گفت: پس از بحران برف سال 93 یکی از موارد مهمی که برای آمادگی در مقابله با بحران‌ها و بلایای طبیعی مد نظر قرار گرفت نوسازی ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین استان بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: از نظر تعداد ماشین آلات نسبت به سال 91 رشد 250 درصدی داشتیم.

وی همچنین بر لزوم آمادگی برای مقابله با بحران و حوادث زمستان نیز تاکید و خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان گیلان برای بحران همیشه آمادگی دارد و علیرغم اینکه نیازها فراتر از اینها است اما براساس منابع موجود در حال آماده‌سازی نیازمندی‌ها هستیم.

نجفی با بیان اینکه توزیع این ماشین‌آلات با هدف افزایش خدمت‌رسانی به روستاها انجام می‌پذیرد افزود: اهمیت خدمت‌رسانی به روستاها و بازسازی آن یکی از مباحثی بود که در دولت یازدهم با جدیت پیگیری می‌شود.

استاندار گیلان بر ضرورت حفظ محیط زیست در روستاها و شهرها تاکید کرد و افزود: از 118 دستگاه توزیع شده ،80دستگاه مربوط به ماشین‌های حمل زباله است.

وی بر توسعه‌ی فرهنگ تفکیک زباله از مبدا در بین شهروندان تاکید و تصریح کرد: شهرداران مکلف هستند تا پایان سال‌جاری تفکیک زباله را به پایان برسانند و این زباله‌ها به مصرف کمپوست برسند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil