جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :حجت الاسلام و المسلمین احمد عبدالله زاده پاشاکی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت گفت: آتش داعش دامن غرب را گرفته است .

امام جمعه موقت رشت با اشاره به پیش بینی های رهبر درباره سرنوشت کشورهای غربی با داعش خاطر نشان کرد: فرانسه یکی از کشورهایی است که در به وجود آمدن داعش با هم پیمانان خود سهیم بوده و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نکرده است که حالا آتش داعش دامن غرب به خصوص فرانسه را گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله زاده پاشاکی افزود: پنج سال است که سوریه در آتش جنگ افروز های غرب و داعش می سوزد و دیری نخواهد گذشت که این آتش دامن آمریکا را نیز خواهد گرفت.

وی به دیدار پوتین با رهبر معظم انقلاب اشاره و تصریح کرد: عظمت جمهوری اسلامی در این ایام به رخ جهانیان کشیده شد و همگان دیدند که رئیس جمهور روسیه چگونه به دیدار رهبر انقلاب شتافته و با دیدن ایشان گفت از راهنمایی های رهبر انقلاب درس های زیادی گرفته است.

وی همچنین با اشاره به ویژگی های انسان متقی اظهار کرد: انسان با تقوا حرف و منطقش بر اساس صداقت و راستی بوده و حد اعتدال را رعایت می کند.

وی با بیان اینکه هدایت بشریت هیچ گاه متوقف نمی شود افزود: همانطور که خداوند نیز فرموده است زمین هیچ گاه از حجت خداوند خالی نبوده و طبق گفته امام صادق (ع) هرگاه زمین از حجت خداوند خالی شود، زمین اهل خودش را فرو می برد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله زاده پاشاکی تصریح کرد: هدایت نشدن انسان ها مساوی با سقوط بشریت بوده و به همین دلیل است که خداوند در هر زمانی یکی از اولیای خود را به عنوان نماینده تام الاختیار خود بر روی زمین قرار داده و به انسان ها معرفی کرده است.

امام جمعه موقت رشت همچنین با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی خاطر نشان کرد: بی شک عشق به امام حسین (ع) زمان و مکان نشناخته و ارادتمندان به ایشان از هر کجا و در هر زمانی که باشند، جزو یاران وی محسوب می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله زاده پاشاکی در ادامه با تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفتم آذر روز نیروی دریایی گفت: نیروی دریایی یکی از نیروهای فعال نظامی است که منشا خدمات زیادی به این سرزمین بوده است.

وی همچنین با اشاره به روز هشتم آذرماه روز جهانی همبستگی با مردم مظلوم فلسطین تصریح کرد: همانگونه که امام(ره) فرموده اند، اگر هر مسلمانی نیسبت به مردم فلسطین احساس مسئولیت کرده و لیوانی آب به سمت اسرائیل بریزد، اسرائیل را آب می برد.

خطیب جمعه رشت تاکید کرد: حضرت امام (ره) بارها بر مساله فلسطین تاکید داشته اند و نباید بگذاریم که مساله مردم فلسطین و ستم هایی که به آنها می رود، به فراموشی سپرده شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله زاده پاشاکی افزود: مشکل اساسی مسلمانان موضوع اسرائیل است که باید از بین برده شود.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی نماد بارز حاکمیت مردم بر مردم بوده و در راس همه امور قرار دارد لذا باید به مهمترین ویژگی آن که اسلامی بودن است توجه ویژه شده و مجلس موظف است تا به اولویت ها بپردازد.

وی با بیان اینکه برخی به دنبال جداکردن دین از سیاست هستند تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی از مهمترین دستاوردهای نظام بوده و کسی اجازه نخواهد داد که سیاست از دیانت جدا شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله زاده پاشاکی در ادامه به سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی اشاره کرد و گفت: میرزا کوچک خان یکی از آزادیخواهانی بود که دلاورانه در مقابل استعمار جنگید و به دنبال ارجای قانون در کشور بود.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله زاده پاشاکی با تذکر به مسئولین درباره جدی گرفتن رهنمودها و تذکرات آیت الله قربانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: از مخابرات استان نیز درخواست دارم تا با دقت نظر کافی درباره نوساناتی که در اینترنت استان به وجود آمده است چاره اندیشی کند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil