سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :دکتر محمدباقر نوبخت در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان که استاندار گیلان، معاونین وزیر راه و شهرسازی و روسای سازمان‌های تابعه، معاونین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرائی حضور داشتند، به پرداخت 250 هزار میلیارد ريال از اعتبارات تخصیص یافته در بخش عمران کشور بر اساس آخرین گزارش خزانه در 28 آبان ماه اشاره و خاطرنشان کرد: 18 هزار و 527 میلیارد تومان از این مبلغ از محل اعتبارت تملک دارایی سرمایه‌ای و مابقی نیز از ماده 10 و 12 و دیگر منابع خزانه برای تحرک بخشی به اجرای پروژه‌های عمرانی کشور پرداخت شد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه سیاست اعلام شده از سوی رئیس جمهور و دولت مبنی بر اجرای تعهدات سفر به استان‌ها بسیار روشن است، تصریح کرد: اعتبارات سفرها در زمان خاص و متناسب با آن پروژه به صورت 100 درصد تخصیص پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور به هر استانی سفر کنند در اجرای تعهدات حساسیت وجود دارد گفت: دولت در بین مردم سرمایه اجتماعی بالایی دارد و نباید توقعی ایجاد کنیم که توان انجام آن را نداریم.

وی با اشاره به اینکه استاندار گیلان به طور جد پیگیر اجرائی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور تا موعد مقرر است خاطرنشان کرد:این پیگیری‌ها نیز بر اساس تلاش همه اعضای دولت برای به ثمر رسیدن پروژه‌های سفر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور دولت تدبیر و امید را به صادق الوعده بودن مشهور دانست و افزود: میزان اعتبار پیش‌بینی شده برای پروژه‌های سفر رئیس جمهور در امسال و سال 95 را تأمین خواهیم کرد تا تعهدات در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

دکتر نوبخت با اشاره به تاکید مستمر رئیس جمهور درخصوص به بهره‌برداری رسیدن راه آهن قزوین- رشت تا پایان سال 95 افزود: تخصیص 60درصدی اعتبارات ساخت این پروژه در نیمه نخست سال نشان از عزم و اراده دولت برای بهره‌برداری از راه آهن گیلان است.

دکتر نوبخت گفت:آثار تکمیل این پروژه بزرگ تا آستارا فقط مربوط مردم گیلان و کشور نیست بلکه باعث تکمیل کریدور شمال جنوب خواهد شد و بر اقتصاد منطقه تاثیرگذار است.

محمدعلی نجفی استاندار گیلان در این نشست با تاکید بر اینکه تمام توان برای اجرای تعهدات سفر در استان به کارگیری شده است با قدردانی از جدیت جناب آقای دکتر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و نیز وزرای دولت گفت:تاکنون 53 درصد از اعتبارات مصوب سفر دولت به استان تخصیص یافته است.

وی گفت: از مبلغ 796 میلیارد تومان اعتبارات مصوب تاکنون 419 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

نجفی همچنین با اشاره به اینکه تکمیل راه آهن قزوین- رشت یکی از مهمترین مصوبات سفر است افزود: زیرسازی این راه آهن هم اکنون 90 درصد پیشرفت کار دارد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: ریل گذاری راه آهن از مسیر رشت به زودی آغاز می‌شود.

دکتر نجفی همچنین خواستار افزایش تخصیص اعتبار در بخش‌های پره صیادی، تکمیل کتابخانه مرکزی رشت، آبرسانی روستایی و احیاء رودخانه‌های گوهررود و زرجوب شد و گفت: پرورش ماهی در قفس نیز از پروژه‌های خوب سفر است که نیازمند تسریع در پرداخت اعتبارات است .

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان نیز با اشاره به اهتمام ویژه دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درخصوص تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت بالا که باقیمانده از دولت‌های گذشته است افزود: از مدیران دستگاه‌های اجرائی استان خواستارم تا فهرستی از پروژه‌های با پیشرفت بالای 80 درصد استان تهیه کنند تا در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نسبت به اختصاص بودجه به آنان بازنگری صورت گیرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil