شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :دكتر محمدعلي نجفي در نشست پيگيري تامين منابع تسهيلاتي پروژه هاي گردشگري با اشاره به گزارش مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد:ظرف يك ماه آينده بانك‌ها بايد تسهيلات در نظر گرفته شده در مشاغل خانگي صنايع دستي را پرداخت کنند.

وی بابیان اینکه 317 پرونده منتظر دریافت 13 میلیارد ریال تسهیلات هستند،گفت: با پرداخت این تسهیلات که بین 30 تا 50 میلیون ريال است به راحتی شغل مناسب ایجاد می‌شود در حالی که در بخش‌های دیگر مبالغی به مراتب چندین برابر این  تسهیلات باید هزینه شود تا یک نفر صاحب کار شود.

استاندار گیلان با اشاره به فعالیت 18 هزار هنرمند در بخش صنایع دستی استان گفت: در کنار بانک‌ها صندوق توسعه کارآفرینی و امید نیز ظرفیت خوبی برای پرداخت تسهیلات در قالب طرح‌های خود اشتغالی، پشتیبانی و کارآفرینی به هنرمندان صنایع دستی دارد.

نجفی گفت:حمایت از هنرمندان صنایع دستی که از شریف‌ترین قشرهای کارآفرین جامعه هستند منجر به تقویت اقتصاد گردشگری و ترویج فرهنگ گیلان از طریق خرید این کالا توسط گردشگران می‌شود.

وي همچنین با اشاره به تصویب پرداخت مبلغ 560 ميليارد ريال از محل تسهیلات سفر دکتر روحانی براي تكميل و تجهيز 12 هتل در این نشست گفت: بايد با تلاش مضاعف عقب ماندگي در بخش زيرساخت‌هاي گردشگري جبران شود .

نجفی با اشاره به نشست بررسی پیشرفت طرح‌های مصوب سفر دکتر روحانی با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ماه گذشته گفت:مراحل پرداخت تسهیلات به هتل‌های معرفی شده با  پیشرفت فیزیکی مناسب در چارچوب سهم پیش بینی شده  از این سفر در حال انجام است.

وی گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به پروژه‌های بخش گردشگری که از منابع داخلی بانک‌ها تسهیلات بگیرند نیز شش تا هشت درصد یارانه سود تسهیلات پرداخت می‌کند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: دولت همچنین فرصت خوبی را از طریق صندوق توسعه ملی برای حمایت از پروژه‌های سرمایه‌گذاری فراهم کرده است که تامین آن به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به ویژه هتل های 4 و 5 ستاره کمک می‌کند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil