چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :غلامعلی جعفرزاده، رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به کتابگردی اخیری که در هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان رشت داشته است، اظهار کرد: طی این دوره کتابگردی در نشست‌های مختلفی اعم از تجلیل از کتابداران و کتابخانه‌های برتر حضور یافته و از نمایشگاه کتاب گیلان بازدید کردم.

وی افزود: استقبال جوانان و نوجوانان از نمایشگاه کتاب بسیار خوب بود و امیدواریم این رویکرد در سطح گسترده‌تری از جامعه ایجاد شود.

جعفرزاده با بیان اینکه فضای مجازی به علت در دسترس بودن و ارزانی آن باعث شده است تا جوانان از کتاب دور شوند، گفت: رشد تکنولوژی در برخی موارد موجب خسارت می‌شود که نمونه آن آموزش‌های الکترونیکی است و باعث می‌شود دانش‌آموزان از فضای کتاب‌های کاغذی دور شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آموزش الکترونیکی از سویی موجب آسیب‌های روحی و جسمی  می‌شود و از سوی دیگر موجب آسیب اجتماعی نیز خواهد شد و در نهایت نیز منجر به مغفول ماندن کتاب می‌شود.

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس شورای اسلامی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه کتاب جایگاه خود را میان جوانان پیدا کند، خاطرنشان کرد: در گفت‌وگوهایی که طی بازدید خود از نمایشگاه کتاب با جوانان داشتم متوجه شدم آنها علاقه زیادی به مطالعه کتاب دارند و صرفا فراهم کردن شرایط از سوی حکومت می‌تواند آنها را به سمت کتابخوانی ترغیب کند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil