شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :یونس تجربه‌کار عصر امروز در مراسم افتتاح یک باب مسجد در این شهرستان با اشاره به راه‌اندازی یک‌هزار و 60 کارگاه تولیدی در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی در گیلان اظهار کرد: مبلغ 160 میلیارد ریال تسهیلات برای راه‌اندازی کارگاه‌های مذکور پرداخت شده است.

وی بیشترین تسهیلات پرداختی را مربوط به کارگاه‌های تولیدی اقتصاد مقاومتی در روستاهای گیلان عنوان کرد و افزود: تقویت و پایداری اشتغال از اهداف راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی اقتصاد مقاومتی در روستاها است.

تجربه‌کار با تاکید بر اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی برای ماندگاری روستائیان در روستاها، بیان کرد: بسیاری از افراد متقاضی راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی در راستای اقتصاد مقاومتی در روستاها هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان تولید محصولات کشاورزی در راستای تامین امنیت غذایی و تقویت تولید را بیشترین عرصه‌های راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی خواند و بیان کرد: اعتبارات اقتصاد مقاومتی در زمینه‌های پرورش قارچ خوراکی، زنبور عسل، دام سبک و سنگین، پرورش و کاشت گیاهان دارویی، پرورش آبزیان و داربستی کردن درختان کیوی هزینه شده است.

وی بر راه‌اندازی صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: بسته‌بندی مواد غذایی و حبوبات، ترشی، لبنیات و مربا و همچنین تبدیل ضایعات کشاورزی به خوراک دام و طیور از جمله فعالیت‌های مورد حمایت در راستای اقتصاد مقاومتی است.

تجربه‌کار با اشاره به افتتاح 70 طرح اقتصاد مقاومتی همزمان با هفته بسیج در گیلان، خاطرنشان کرد: همایش نقش گروه‌های جهادی در اقتصاد مقاومتی در استان برگزار شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان به افتتاح چهار مسجد هم‌زمان با هفته بسیج در استان اشاره کرد و گفت: در هفته بسیج جاری فعالان عرصه‌های اقتصاد مقاومتی، سازندگی و محرومیت‌زدایی در گیلان تجلیل شدند.

هم‌زمان با چهارمین روز از هفته بسیج یک واحد پرورش شتر مرغ، یک واحد تولید قارچ خوراکی و یک باب مسجد در لاهیجان افتتاح شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil