شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :هادی تیزهوش‌تابان  در جلسه کمیته حمل و نقل هوایی استان  با بیان اینکه در جلسات شورای گفت‌وگو بحث تجاری‌سازی فرودگاه سردار جنگل رشت مطرح شد، افزود: قرار است، گزارش جلسه در شورای گفت‌وگوی بعدی ارائه شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان ارائه گزارش‌ها در جلسات مذکور را بدون نتیجه خواند و گفت: عملیاتی شدن تصمیم درباره فرودگاه مستلزم باورهاست و در سازمان فرودگاهی این باور وجود ندارد که تصمیم‌های تجاری‌سازی در فرودگاه باید عملیاتی شود.

تیزهوش‌تابان با بیان اینکه در تجاری‌سازی ابتدا تجار ورود می‌کنند، سپس گردشگر می‌آید و به دنبال آن هتل ساخته‌می‌شود، خاطرنشان کرد: باید در این زمینه به صورت جدی تصمیم‌گیری شده و طرح عملیاتی شود.

وی پیگیری پرواز رشت‌ ـ آستراخان را مهم دانست و یادآور شد: شرکت‌های هواپیمایی حاضر نیستند، با 50 درصد ظرفیت در فرودگاه رشت این پرواز را انجام دهند.

مدیر کل فرودگاه گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: فرودگاه رشت ظرفیت پذیرش هواپیما و پروازهای خارجی را دارد و رسیدن به توسعه پایدار در حوزه حمل و نقل هوایی و افزایش باور خودکفایی از برنامه‌های فرودگاه رشت است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil