سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب گیلان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هفته کتاب فرصت مغتنمی است تا به مشکلات ناشران، اهل قلم و هنرمندان پرداخته شود.

وی با بیان اینکه گیلان بستری چند هزار ساله در بخش فرهنگ دارد، افزود: هر بخشی که بخواهد پایدار بماند باید به فرهنگ و هنر توجه کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه باید فرهنگ غنی و ایده‌های نو در کشورمان را به دنیا ارائه دهیم، تصریح کرد: این فرهنگ غنی می‌تواند از طریق کتاب، هنر و نیز مجموعه‌های فرهنگی کشور در چنین نمایشگاه‌ها و مکان‌هایی تجلی پیدا کند.

وی با تقدیر از مجموعه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دیگر دست اندرکاران و عوامل برگزاری باشکوه این نمایشگاه قدردانی و خاطرنشان کرد: رشد 2.5 برابری ارائه بن کتاب نسبت به سال قبل انگیزه خرید را در بین مردم افزایش می‌دهد.

دکتر نجفی همچنین اقدامات صورت گرفته در هفته کتابخوانی در استان که به همت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی گیلان انجام پذیرفت را قابل قدردانی دانست و افزود: تنوع کتاب‌ها در نمایشگاه امسال بسیار خوب بود و شور و نشاطی در بین بازدیدکنندگان مشاهده گردید.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با تلاش‌های دست اندرکاران، حضوری فراگیر با رشد کمی و کیفی را داشتیم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil