یکشنبه 30 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :محمدعلی نجفی در دیدار با وزیر حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان، با ابلاغ سلام گرم وزیر کشور ایران، به اراده رئیسان جمهوری دو کشور بر تقویت مناسبات دو طرف اشاره و اظهار کرد: با توجه به علاقه مندی رئیسان دو جمهوری و وجود زمینه های مناسب در سال گذشته، بیش از 40 هیات عالی رتبه بین دو کشور مبادله شده است.
وی افزود: با توجه به علایق و مشترکات فرهنگی و دینی فراوان میان دو طرف و توانمندی های بالای استان گیلان در حوزه های مختلف، لازم است از ظرفیت این استان در تقویت مناسبات فی مابین بویژه در بخش های صنعتی، تولیدی، گردشگری و کشاورزی استفاده شود.
استاندار گیلان همچنین به بروز سوانح غیرمترقبه متعدد در این استان اشاره کرد و تبادل تجربیات میان دو طرف را در این زمینه سازنده دانست و گفت: برگزاری دوره های آموزشی و تمرینی مشترک در این زمینه موثر است.
کمال الدین حیدر اف وزیر حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار به پیشینه مناسبات استان گیلان با جمهوری آذربایجان و آشنایی دیرینه او با استاندار گیلان اشاره و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با سفر به این استان، از نزدیک در جریان ظرفیت های گیلان برای سرمایه گذاری قرار گیرد.
وزیر حوادث غیرمترقبه آذربایجان همچنین از استاندار گیلان برای حضور در مانور امداد و نجات که با حضور پنج کشور ساحلی خزر در باکو برگزار می شود، دعوت کرد.
استاندار گیلان در ادامه سفر خود به آذربایجان، با شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد و صنعت و رئیس آذری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور دیدار و پیرامون تقویت مناسبات فی مابین گفت وگو می کند.
نخستین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با محوریت گیلان نیز روز گذشته (سه شنبه) با حضور استاندار گیلان، سفیر کشورمان و جمعی از مقامات جمهوری آذربایجان در باکو گشایش یافت.
در این نمایشگاه 20 شرکت از گیلان و 17 شرکت از دیگر استان های کشور تازه ترین خدمات و تولیداتشان را در زمینه خدمات مهندسی ، مصالح ساختمانی، تولیدات پتروشیمی و صنایع سلولزی به نمایش گذاشته اند.
همایش تجاری ایران و آذربایجان نیز دوشنبه گذشته با حضور صدها نفر از تاجران و مدیران شرکت های تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با محوریت استان گیلان در باکو برگزار شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil