سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :معصومه نیک کار، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان ، با تاکید بر لزوم توجه جدی به فرهنگ مطالعه، اظهار کرد: امروزه جایگاه کتاب در جامعه نیازمند حمایت ویژه است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی باید در میان خانواده ها نهادینه سازی شود، افزود: ترویج و اشاعه فرهنگ اصیل کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه، امروزه به‌عنوان یک نیاز دیده می‌شود که باید به ویژه برای نسل جوان امروزی برنامه ریزی شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نیازمند فرهنگ سازی مدون و برنامه ریزی شده است، گفت: آشنایی کودکان با کتاب، علاوه بر افزایش آگاهی، موجب واکسینه شدن آنان در برابر آسیب های اجتماعی می شود.

نیک  کار از اهدای بیش از 830 عنوان کتاب نو، ویژه کودک و نوجوان، به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی به مراکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست خبر داد و تصریح کرد: این کتاب ها به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان و در راستای اشاعه فرهنگ مطالعه خریداری شده و به 15 مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست استان اهدا می شود.

وی با تاکید بر اینکه کودکان نباید از امکانات لازم برای مطالعه و کتاب‌خوانی محروم باشند، خاطرنشان کرد: امیدواریم این حرکت فرهنگی، گامی نو در راستای توسعه فرهنگ  مطالعه برای آینده سازان نظام باشد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil