سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :حجت الاسلام والمسلمين عادلي، در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه 400 نفر به مرحله استانی سی‌و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم راه یافته‌اند افزود: بیش از 20 هزار نفر در مرحله شهرستانی مسابقه‌های اوقاف و امور خیریه در استان گیلان شرکت کرده بودند که 400 نفر به مرحله استانی راه یافتند.

وی با بیان اینکه سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم از فردا در 2 بخش 18سال و زیر 18 سال آغاز می‌شود، اظهار کرد: در این مسابقات 8نفر از داوران استانی برای مسابقات برادران و 5 نفر از خواهران داور برای مسابقات خواهران معرفی شدند.

حجت الاسلام عادلي ادامه داد: این دوره از مسابقات 26 و 27 آبان ماه ویژه خواهران، 28 و 29 آبان ماه ویژه برادران در سالن همایش‌های مخابرات گیلان برگزار می‌شود .

مديركل اوقاف و امورخيريه استان گيلان گفت: شرکت کنندگان در رشته‌های حفظ پنج، 10 و 20 جزء، حفظ کل قرآن کریم، ترتیل، قرائت، اذان، دعاخوانی، ابتهال، تواشی و هم خوانی و معارف قرآن کریم با هم رقابت می کنند.

وی یادآور شد: این دوره از مسابقات با مشارکت استانداری گیلان، نیروی انتظامی، شهرداری رشت، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ... برگزار می‌شود.

حجت الاسلام عادلي با بیان اینکه مسابقات کشوری امسال در کرمانشاه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم تا در سال 95 میزبان مسابقات کشوری مسابقات قرآنی باشیم.

مدير‌کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: اختتامیه سی‌و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در منطقه آزاد انزلی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمين عادلي در ادامه نشست از برگزاری کنگره ملی بزرگداشت آقا سید جلال الدین اشرف در استان گیلان در سال 95 خبر داد و گفت: علاقمندان برای شرکت در این کنگره تا 30 بهمن امسال برای ارایه مقاله فرصت دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه کنگره ملی سیدجلال الدین اشرف در دو بخش علمی و برگزار می شود، اظهار کرد: شهر آستانه یکی از شهرهای مذهبی کشور شناخته شده است از این جهت برای ما افتخاری است بتوانیم این کنگره را برگزار کنیم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil