یکشنبه 26 خرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : مهدی قربانی‌ثمین در جمع خبرنگاران خبرگزاری‌ها با ارائه آماری از فعالیت پزشکی قانونی گیلان در هفت ماه امسال اظهار کرد: در هفت ماه امسال 50 هزار نفر در بخش معاینات پزشکی قانونی مراجعه کرده و مورد معاینه قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و 100 جسد در مدت مذکور معاینه شدند، افزود: این مقدار نسبت به مدت مشابسال گذشته 10 درصد کاهش دارد.

مدیر کل پزشکی قانونی گیلان از جان باختن 389 نفر در تصادفات رانندگی این استان در مدت مذکور خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5.1 درصد کاهش دارد.

وی سهم موتورسواران و عابران پیاده در تصادفات رانندگی را بیشتر از دیگر موارد عنوان کرد و افزود: موتورسواران 38 درصد و عابران پیاده 31 درصد سهم کشته‌شدگان حوادث رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند.

قربانی‌ثمین به آمار غرق شدگان در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در نیمه نخست امسال 50 نفر در دریا غرق شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19.4 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه تمام غرق شدگان خارج از طرح سالم‌سازی دریا بودند، تصریح کرد: بیشترین آمار غرق شدگان مربوط به انزلی و رشت بود.

این مسئول دو مورد از غرق شدگان را در شهریور ماه امسال عنوان کرد و ادامه داد: 58 درصد غرق شدگان غیربومی و 42 درصد غیربومی بوده است.

وی تصادفات مرگبار رانندگی مربوط به خانم‌ها را با کاهش ذکر کرد و افزود: در مدت مذکور آمار کشته‌شدگان تصادفات رانندگی در خانم‌ها 27.7 درصد و آقایان 6 درصد کاهش داشته است.

قربانی‌ثمین سقط جنین 178 مورد را از دیگر موارد در مدت مذکور بیان کرد و یادآور شد: این میزان سقط جنین نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد رشد داشته است.

وی مشکلات ژنتیکی را از جمله عوامل سقط جنین در مادران باردار ذکر کرد و گفت: در مدت مذکور 38 مورد مرگ و میر ناشی از مسمومیت در گیلان رخ داد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد کاهش داشته است.

مدیر پزشکی قانونی گیلان با بیان اینکه این استان رتبه چهارم را در مرگ و میر ناشی از مسمومیت دارد، خاطرنشان کرد: امسال مسمومیت با قرص برج 36 مورد بوده است.

وی مرگ و میر ناشی استنشاق گاز اکسید کربن را 11 نفر در سال گذشته بیان کرد و یادآور شد: سال گذشته این نوع مرگ و میر 55 درصد افزایش داشته است.

قربانی‌ثمین از بررسی 70 پرونده پزشکی در کمیسیون‌های پزشکی قانونی خبر داد و متذکر شد: در مدت مذکور 70 مورد پرونده قصور پزشکی بررسی شد که در نهایت 26 مورد منجر به صدور نظریه کارشناسی و 44 مورد رای برائت شد.

وی کمبود نیروی متخصص در پزشکی قانونی گیلان را یکی از مشکلات برشمرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil