شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :امیر مرادی  در نشست آشنایی با مفاهیم پدافند غیرعامل در حوزه صنعت، معدن و تجارت گیلان، هم‌افزایی در زمان وقوع حوادث و اتفاقات و وارد آمدن کمترین آسیب‌ها به تأسیسات زیربنایی و عدم ایجاد وقفه در تأمین نیازهای عمومی را از اهداف سازماندهی و ایجاد تشکیلات پدافند غیرعامل برشمرد.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل با هدف وارد آمدن کمترین خسارت در مقابل تهدیدات و رسیدن به پایداری ملی در ابعاد مختلف اجرایی می‌شود، گفت: رصد تهدیدات، کاهش سطح خسارت و زمان تهدید و افزایش سرعت بازدارندگی از محوری‌ترین وظایف سازمان پدافند غیرعامل است.

به گفته مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان، ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی علاوه بر تأمین بخش بزرگی از نیازهای جامعه می‌تواند در مواقع بحرانی همسو با صنعت، تأمین نیازهای جامعه را متضمن شود.

وی ایجاد هم‌افزایی بین ابعاد مختلف صنعت و کشاورزی را از الزامات مهم در دستیابی به اهداف پدافند غیرعامل در بخش صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد مقاومتی ذکر کرد.

مرادی با اشاره به تشکیل 12 کارگروه تخصصی در ارتباط با پدافند غیرعامل در گیلان، تصریح کرد: مراکز و تاسیسات حساس گیلان شناسایی و به‌زودی این مراکز شناسنامه‌دار می‌شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در نشست مذکور از تشکیل کارگروه تخصصی صنعت، معدن و تجارت در اجرای اهداف پدافندغیرعامل استان خبر داد.

افشین سروش با بیان اینکه این کارگروه دارای 9 هدف محوری است، افزود: شناسایی و اولویت‌بندی واحدها و مراکز حساس صنعتی، معدنی و تجاری، حفظ و پایداری آنها و نقش‌آفرینی آنها در مواقع بحران و... از مهم‌ترین اهداف این کارگروه تخصصی است.

وی به حداقل رساندن اثرات بحران و حفظ شرایط مورد نیاز برای ایجاد امنیت خاطر در شهروندان را مهم‌ترین هدف سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در مواقع بحران عنوان کرد.

کارشناس ارشد پدافند غیرعامل گیلان نیز در نشست مذکور نقطه مقابل امنیت را تهدید دانست و گفت: از این رو باید با هرگونه شرایطی که امنیت را در مخاطره قرار دهد، مقابله کرد.

ابوذر پیریان با اشاره به اینکه 43 مورد از بلایای طبیعی و مخرب در دنیا شناخته شده است، افزود: 34 بلایای طبیعی در ایران دیده شده است.

وی ایجاد آمادگی در بین شهروندان و ارائه آموزش‌های لازم به عموم مردم را موجب کاهش میزان اثرات عوامل مخرب دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد امنیت غذایی، تأمین انرژی، سیستم‌های حمل و نقلی، مقابله با تهدیدات جنگ نرم و عملیات روانی از جمله زوایای مختلف پدافند غیرعامل است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil