شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : مقام معظم رهبری در پیام تاریخی‌شان ضمن تایید برجام، جمع‌بندی دقیقی بر نقاط ضعف این سند داشتند که این مسئله اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به تلاش تندروها برای زیرسوال بردن کار مجلس در تصویب طرح اجرای برجام، افزود: متاسفانه عده‌ای دانسته یا نادانسته، مغرضانه یا غیرمغرضانه در راستای بزرگ نمایی نقاط ضعف برجام تلاش کردند اما رهبر معظم انقلاب ضمن تایید و تاکید بر نقاط مثبت برجام، نکات منفی و ضعف‌های این سند را برشمردند که البته این مسائل حتی از سوی دولت و تیم مذاکره ‌کننده هسته‌ای نیز مورد تاکید قرار گرفته بود لذا این شروط قطعاً باید به طور کامل اجرا شود.

نماینده مردم رشت در مجلس اضافه کرد: پس از دستیابی به توافق هسته‌ای در سه ماه گذشته مسائل مختلف در مجلس شورای اسلامی،‌ شورای عالی امنیت ملی و همچنین رسانه‌ها استماع شد و تمامی جزئیات سند برجام مورد بررسی قرار گرفت.

 وي ياد آورشد: اكنون بايد همه نیروها باید زیر چتر رهبری جمع شوند و در راستای تحقق این پیروزی بزرگ تلاش کنند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس تاکید کرد: دولت و تیم مذاکره ‌کننده هسته‌ای خود را ملزم به رعایت نکات و شروطی می‌دانند که ازسوی رهبری مورد تاکید قرار گرفته و هر صحبتی که از این پس، در جهت ایجاد افتراق و دو یا چند قطبی کردن جامعه انجام شود و بخواهد برجام را وارد حاشیه کند، بیرون از چتر رهبری است.

این نماینده مردم در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا پس از انتشار پیام رهبری، همچنان باید منتظر هجمه‌های تندروهای مجلس علیه برجام باشیم، اعلام کرد: متاسفانه در جریان بررسی برجام در مجلس و حتی در روزهای پس از آن، شاهد بودیم تندروها برخلاف توصیه رهبری، تمام تلاش خود را در جهت دو یا چند قطبی کردن جامعه به کار بستند و در واقع در این مدت و به ویژه پس از تصویب طرح اجرای برجام با رای اکثریت نمایندگان، تندروی ها بیشتر شد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در پایان تصریح کرد: در صورتی که کسانی همچنان بخواهند با بیان مسائلی برجام را به سمت حاشیه ببرند، خارج از حیطه رهبری عمل کرده و از آن‌جا که دوقطبی کردن جامعه در شرایطی که رهبری موکداً درباره آن تذكر دادند، حرکتی غیردینی است و چنین افرادی دیگر نمی‌توانند ادعای دلسوزی داشته‌باشند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil