یکشنبه 26 خرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل، مهران اعتمادی با رد وجود «آب بند» در کارگاه آزادراه تهران - شمال، گفت: در مسیر آزادراه تهران شمال در منطقه کن تا سولقان و تا شهرستانک که مجدد آزادراه به جاده تهران - شمال متصل می شود، هیچ بندی وجود ندارد که با شکسته شدن آن سیلاب به وجود بیاید. 
 
مدیرعامل شرکت احداث و نگهداری و بهره برداری آزادراه تهران -شمال با بیان اینکه اصولا بند در پروژه های سدسازی به کار می رود نه راهسازی، اظهار داشت: هیچ بندی نه از سوی شرکت آزادراه تهران - شمال و نه از سوی پیمانکاران این شرکت در این پروژه ایجاد نشده و دلیل سیل هم بارش ناگهانی و شدید باران و خشکی زمین بوده که امکان جذب آب را نداشته، بنابراین در شیب تند سرازیر شده است. 
 
وی ادامه داد: چند کارگاه در این منطقه وجود دارد که کارگاه‌های ایرانی صدمه‌ای ندیدند اما در دو نقطه کارگاه چینی وجود داشت که اینها آسیب دیدند که فعلا در حال ارزیابی خسارات هستیم. 
 
اعتمادی با اشاره به کشته و مفقود شدن دو تبعه چینی در این حادثه، گفت: کارگاه ها بیمه هستند و اگر خسارتی به آنها وارد شده باشد، بیمه می پردازد، ضمن آنکه دیگر خسارات ناشی از سیلاب برعهده شرکت چینی است که باید مسئولان این شرکت بررسی کنند. 
 
وی با اشاره به اینکه قطعه ۴ آزادراه تهران - شمال در محدوده مرزن آباد - چالوس هم در سه نقطه با ریزش ناشی از سیل روبرو شده است، افزود: یک نقطه پاکسازی شد و امیدواریم تا پایان امروز یا فردا سایر نقاط هم پاکسازی شود. 

مدیرعامل شرکت احداث و نگهداری و بهره برداری آزادراه تهران -شمال، ادامه داد: ریزش‌ها ناشی از سیل بوده و به جسم راه آسیبی وارد نشده و فقط ریزش‌های ناشی از سیل بر روی مسیر ریخته شده، بنابراین مسیر آسیبی ندیده است. 

اعتمادی ابراز امیدواری کرد که از فردا سه شنبه قطعه ۴ آزادراه تهران - شمال دوباره به زیر بار ترافیک برود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil