شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :سردار علی عبداللهی  در مراسم بزرگداشت سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی نخستین فرمانده لشکر 16 قدس گیلان در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) سپاه قدس گیلان با تسلیت عزاداری امام حسین (ع) اظهار کرد: سردار همدانی الگوی ایستادگی و مقاومت در تمام دوران انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: رزمندگان گیلانی افتخار داشتند در عملیات‌های سرنوشت‌ساز کربلای 2 و کربلای 5 در دوران دفاع مقدس تحت امر شهید همدانی باشند.

فرمانده اسبق لشکر 16 قدس گیلان با بیان اینکه پس از یک هفته آغاز جنگ در سر پل ذهاب با سردار همدانی آشنا شدم، گفت: سردار همدانی یکی از فرماندهانی بود که توانست جلوی پیشروی دشمن در منطقه غرب در دوران دفاع مقدس را بگیرد.

گیلان توسط سردار همدانی دارای لشکر 16 قدس شد

وی ادامه داد: سردار همدانی در تمام عملیات‌های بزرگ دوران دفاع مقدس موثر و تعیین‌کننده بودو تیپ قدس گیلان را تبدیل به لشکر کرد و استان گیلان توسط سردار همدانی دارای لشکر 16 قدس شد.

عبداللهی با تصریح بر اینکه شهید همدانی در دفاع مقدس به تکلیف خود عمل کرد، افزود: سردار همدانی بسیار ارتباط تنگاتنگی با لشکر قدس گیلان داشت.

وی با بیان اینکه شهید همدانی چهار دهه مبارزه کرد، گفت: شهید همدانی در جریان فتنه نفر نخست مبارزه با ایادی غرب بود و لحظه‌ای خط ولایت را فراموش نکرد و تلاش کرد «ولی‌ زمان» از او راضی باشد.

استاندار اسبق گیلان با اشاره به اینکه در سوریه گروه‌های تروریستی در مدت کوتاهی دوسوم این کشور را اشغال کردند، گفت: دمشق در معرض سقوط قرار گرفت و از ایران درخواست کمک کردند.

وی نقش سوریه در مقاومت را بسیار اساسی در منطقه دانست و تصریح کرد: سوریه یکی از ستون‌های محور مقاومت است.

عبداللهی افزود: استکبار به تمام تروریست‌های سوریه علاوه بر تجهیزات، حقوق می‌دهد و شهید همدانی محور مقاومت در سوریه را نجات داد و نیروها را برای تقویت جبهه مقاومت در سوریه ساماندهی کرد.

وی فرماندهان جمهوری اسلامی را فرماندهان راهبردی خواند و خاطرنشان کرد: نمونه این فرماندهان، سردار همدانی است و مردم سوریه سردار همدانی را ناجی خود می‌دانند.

معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه سردار همدانی مجموعه پشتیبانی برای مردم سوریه ایجاد کرد، یادآور شد: داعش از پیروان یزیدیان است و شهید همدانی به خوبی این موضوع را درک کرد.

وی با اشاره به اینکه جبهه مشترک ایران، سوریه، روسیه و عراق تشکیل شد، اظهار کرد: روسیه از هوا مواضع تروریست‌ها را بمباران می‌کند و دیگر نیروها علیه گروه‌های تروریستی عملیات زمینی انجام می‌دهند.

عبداللهی با بیان اینکه امروز می‌بینیم طفل شش ماهه را سر می‌برند و همان رفتار یزیدیان را انجام می‌دهند، گفت: دستاورد فداکاری سردار همدانی و دیگر فرماندهان بسیار بوده و نخستین آن امنیت جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تصریح بر اینکه ایران اسلامی به برکت خون شهدا امن‌ترین کشور در منطقه است، یادآور شد: امنیت ایران اسلامی اتفاقی نیست بلکه حاصل تلاش خون‌هایی بوده که برای آن ریخته شده‌است.

فرمانده اسبق لشکر 16 قدس گیلان متذکر شد: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قدرت‌های بزرگ جهانی مطرح بوده و روی پای خود ایستاده‌است.

وی به تهدیدات آمریکا اشاره کرد و گفت: اگر آمریکا می‌توانست به ما آسیب برساند این کار را می‌کرد اما آنها از بسیاری توانمندی نیروهای مسلح ما خبر ندارند.

عبداللهی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به قدرت بازدارندگی رسیده و در صورت تهدید، دشمن را پشیمان می‌کنند.

درخواست کمک کشورهای مختلف برای بهره‌گیری از تکنولوژی دفاعی ایران

وی اظهار کرد: امروز در تمام سامانه‌های دفاعی، زمینی، دریایی و هوایی جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده که کشورهای مختلف درخواست این تجهیزات و تکنولوژی را از ما دارند و تقریباً هر روز با این درخواست‌ها مواجه هستیم.

معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ایران اسلامی توانست در عرصه دریا، اژدری را بسازد که تنها روسیه این تکنولوژی را دارد، افزود: حتی آمریکا نیز این تکنولوژی را ندارد و کسی فکر نمی‌کرد به این توانمندی برسیم.

وی با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران پشتیبان کشورهای مظلوم منطقه است، یادآور شد: یمن با پشتیبانی ایران مدت هفت ماه در حال مقاومت است.

عبداللهی متذکر شد: سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد مجبور شدیم ایران را در معادلات منطقه خاورمیانه به حساب آوریم و این اقتدار به برکت خون شهداست.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil