سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :محمدعلی نجفی در دیدار با امام جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به نقش روحانیت در بصیرت افزایی و آگاهی بخشی در جامعه افزود: بیان موفقیت های کشور در عرصه های داخلی و بین المللی، نقش موثری در افزایش امید و بالندگی جامعه دارد.
وی با اشاره به نقش محوری روحانیت در موفقیت و توسعه جامعه تصریح کرد: مطمئناً سخنان علما و روحانیون از طریق تریبون های عمومی نظیر نماز جمعه، نقش موثر و کلیدی در رشد معنوی و بالندگی جامعه ایفاء خواهد داشت.
استاندار گیلان همچنین بر ضرورت حفظ محیط زیست در جامعه تأکید و اضافه کرد: رعایت حقوق شهروندی و حفظ مسائل زیست محیطی در جامعه از جمله نکات مهمی به شمار می رود که باید با فرهنگ سازی صحیح و اصولی در جهت تحقق بیش از پیش آن تلاش کنیم.
امام جمعه آستانه اشرفیه نیز در این دیدار، تقویت حوزه علمیه، تبلیغات فرهنگ دینی و فرهنگ عمومی را از جمله اولویت های کاری خود خواند و خواستار کمک مسئولان در این راستا شد.
حجت الاسلام والمسلمین ساجدی با اشاره به موفقیت دولت در موضوع هسته ای اظهار داشت : این موفقیت با حمایت و هدایت داهیانه رهبر معظم انقلاب و کار جهادی و شجاعانه رئیس جمهوری در راستای منافع ملی و مصالح نظام اسلامی صورت پذیرفته است.
حجت الاسلام محمد ساجدی اوایل مردادماه امسال به عنوان امام جمعه آستانه اشرفیه منصوب شد. پیش از این، مرحوم آیت الله محمدعلی امینیان امامت جمعه این شهرستان را عهده دار بود.
استاندار گیلان همچنین با حضور در منزل شهیدان آذر زرتشت در آستانه اشرفیه، در جریان روند درمان پدر و مادر گرامی این شهدا قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی با قدردانی از استقامت و ایستادگی خانواده های معظم شهدا اظهار داشت: از اینکه در جمع خانواده معظم شهیدان آذر زرتشت هستم، احساس سرافرازی و سربلندی می کنم و کاری که شما کردید، توجه به خدا را در ما تقویت می کند.
وی افزود: پدران و مادران شهدا با تربیت فرزندان رشید و مؤمن در دامان خود و تشویق و اعزام آنها به حضور در حماسه تاریخی هشت سال دفاع مقدس، از آرمان های اسلام ، انقلاب و ولایت فقیه دفاع کردند.
ابوالشهدا حسین آذر زرتشت به علت سکته مغزی در کما به سر می برد و معصومه میرهاشمی مادر شهیدان نیز به دلیل کهولت سن بیمار است.
شهید کریم آذر زرتشت در سن 21 سالگی در سال 1362 با عنوان بسیجی در عملیات والفجر 4 در مریوان کردستان و شهید رحیم آذر زرتشت در سن 21 سالگی در سال 1365 با عنوان بسیجی در منطقه حاج عمران در عملیات کربلای 2 به فیض شهادت نائل شده اند.
شهرستان آستانه اشرفیه در 35 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil