چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان ، ضمن گرامیداشت آغاز ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین(ع) و یاران راستین ایشان، به فرارسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان و بهداشت روان اشاره کرد و گفت: انجمن اولیا و مربیان نماد همکاری خانه و مدرسه در امر آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان است. اولیا و مربیان دو بال نیرومند پرواز در آسمان تربیت هستند که هیچکدام به تنهایی نمی‌توانند اوج گرفتن دانش­‌آموزان در افق‌های روشن فردا را فراهم کنند.

وی افزود: این پدران و مادران مهربان و معلمان و مربیان دلسوز هستند که با یاری یکدیگر، به امیدهای فردای این مرز و بوم فرصت شکوفایی می‌دهند. یکی دیگر از عوامل مهم در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان، توجه به سلامتی روحی و روانی آینده سازان کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: بهداشت روان، دانش و هنری است که به افراد کمک می‌کند تا با ایجاد روش‌هایی صحیح، از لحاظ روانی و عاطفی بتوانند با محیط خود سازگاری یابند و راه حل‌های مطلوب‌تری را برای حل مشکلات‌شان انتخاب کنند.

حاجتی بیان کرد: فرا رسیدن همزمان هفته پیوند اولیا و مربیان و هفته بهداشت روان را گرامی می­داریم و برای همه اولیا، معلمان، مربیان و مشاوران ارجمند که در جهت رشد و بالندگی دانش‌آموزان عزیز کوشش می‌کنند، سربلندی، بهروزی و تندرستی پایدار را از درگاه خداوند متعال آرزومندیم.

وی در خصوص اقدامات اجرایی هفته بهداشت روان بیان کرد: برگزاری جلسه مشترک اداره‌کل آموزش و پرورش با سایر ادارات و نهادهای استان با موضوع هفته بهداشت روان، برگزاری مراسم افتتاحیه هفته بهداشت روان به صورت نمادین با دعوت از مسئولان محلی در یکی از مدارس هر شهرستان، برگزاری جلسات و نشست‌های تخصصی با حضور مسئولان شهرستان یا منطقه با محوریت هفته بهداشت روان، جلب مشاركت و همكاری ارگان‌ها و نهادها نظیر (رسانه‌های گروهی، بهزیستی، شهرداری، دانشگاه‌ها، نیروی انتظامی، شبكه بهداشت و درمـان، تشكل‌های دانش‌آموزی و...) در برگزاری هفته بهداشت روان، اطلاع‌رسانی همگانی برنامه‌های هفته بهداشت روان، در قالب پوستر، تراكت و...، دعوت از شخصیت‌های علمی، مذهبی و فرهنگی به منظور ایراد سخنرانی با توجه به شعار و روزشمار هفته بهداشت روان و نیز ویژگی‌های فرهنگی و بومی هر شهرستان، برگزاری مسابقه با عنوان «نقاشی آرزوهای دانش‌آموزان» در مدارس، برگزاری همایش، نشست‌های تخصصی، كارگاه آموزشی و... در سطح مناطق آموزش و پرورش در رابطه با مباحث سلامت روان با مشارکت دانش‌آموزان همیار مشاور، بیان محتوای ارایه شده به ائمه جمعه جهت معرفی هفته بهداشت روان در نماز جمعه و یا سخنرانی کوتاه مدیر یا رئیس اداره یا معاون پرورشی و تربیت بدنی هر منطقه پیش از خطبه‌های نماز جمعه، از جمله برنامه‌های اداره‌کل آموزش و پرورش در هفته بهداشت روان است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil