سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :این دومین سفر ناوگروه ایران به روسیه است ، تیرماه سال 92 ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به آستراخان روسیه سفرکرده بود.
ناوگروه نیروی دریایی روسیه نیز تاکنون سه بار طی سالهای 86 ، 93 و مرداد ماه 94 با هدف تحکیم روابط دوستانه و توسعه تعاملات دریایی بین دو کشور و همچنین توسعه صلح و دوستی در دریای خزر به بندر انزلی سفر کرده است.
این بازدید به صورت متقابل و در پاسخ به بازدید ناوگروه روسی از ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران در شمال کشور انجام می شود.
ناخدا یکم عرشه و ستاد احمدرضا باقری فرمانده ناوگروه صلح و دوستی اعزامی به کشور روسیه و آذربایجان گفت : پیش بینی می شود که این سفر 14 روز به طول بیانجامد که ابتدا ناوگروه در بندرآستاراخان روسیه و سپس در بندر باکو کشور آذربایجان پهلو خواهد گرفت.
وی ، هدف از این سفر را تحکیم ارتباطات در زمینه حفظ امنیت دریای خزر و توسعه روابط فرهنگی عنوان کرد.
وی افزود : این سفر به دعوت همتایان روس و کشور آذربایجان صورت می گیرد که یگان های حاضر در این ناوگروه شامل ناوشکن دماوند و دو فروند ناو موشک انداز پیکان و جوشن و بیش از 200 نفر از پرسنل نیروی دریایی هستند.
وی تاکید کرد : قسمتی از اهداف این سفر انتقال تجربیات از کارکنان باسابقه به جوان است.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه وضعیت دریا چندان نامناسب نیست ، گفت : یکی از اهداف نیروی دریای این است که در هر شرایطی ماموریت های خود را به انجام برساند و این سفر آزمونی برای بهره برداری از تجهیزات در شرایط نامساعد دریاست.
وی اضافه کرد : امید است با تداوم اینگونه سفرها ، زمینه تحکیم روابط دوستانه بین کشورهای حوزه خزر و همچنین حفظ دریای خزر به عنوان میراث و ثروتی مشترک میان کشورهای پیرامون این دریا در زمینه حفظ امنیت و سلامت محیط زیست دریا فراهم شود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil