سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :این مراسم از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با مشارکت انجمن شعر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان برگزار شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان گفت: این مراسم به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کودک و با هدف ایجاد فضایی شاد برای کودکان برای ارایه شعرهایشان و هماهنگی و تلفیقی بین کودکان شاعر و شاعران در حوزه کودک برگزار شد.

علی پورحسن عصر روز شنبه در حاشیه برگزاری این مراسم  گفت: در این مراسم 16 شاعر کودک و هفت شاعر بزرگسال در حوزه کودک شرکت کردند.

وی اظهار داشت: کودکان اشعار خود را در بخش های آزاد از جمله عاشورا، دفاع مقدس ، فصل پاییز و ... و شاعران بزرگسال نیز آثارشان را در حوزه کودک ارایه دادند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان بیان داشت: شعرخوانی یکی از فعالیت های 42 گانه کانون پرورش فکری در بخش آفرینش های ادبی است.

وی پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان را از وظایف کانون پرورش فکری عنوان و یادآور شد: در زمان حاضر، بیش از 46 هزار کودک در مراکز 31 گانه کانون پرورش فکری عضو هستند.

15 تا 21 مهرماه هفته ملی کودک نام گرفته است.

همچنین در این هفته برنامه های مختلفی برای کودکان در نظر گرفته شده که برگزاری جشن ملی کودک، افتتاح نمایشگاه هفته ملی کودک، برگزاری نشست های تربیتی، برگزاری جشنواره پرواز بادبادک ها، ایستگاه کتاب بخوان ، کتاب ببر، ویژه برنامه با بچه های روستا و ..... از جمله این برنامه هاست.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil