جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل  از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، علی ماجدی با بیان اینکه پس از توافق ایران و ٦ قدرت برتر جهانی مانع اصلی توسعه همکاری اقتصادی با غرب و اروپا به طور کامل برداشته شده، به سفر هیات عالیرتبه آلمان به تهران اشاره کرد و افزود: در این سفر ضمن آشنایی شرکتهای خصوصی دو کشور با یکدیگر قرار است درباره نحوه دریافت تکنولوژی از شرکتهای بزرگ آلمانی و همچنین صادرات محصولات پتروشیمی به آلمان مذاکرات لازم انجام شود.

وی با بیان آنکه شرکتهای آلمانی همچنین قرار است در بخش بالادستی پروژه های نفت ایران فعال شوند، در پاسخ به این سوال که شرکتهای آلمانی شرکتهای قدرتمندی در بخش بالادستی صنعت نفت نیستند، گفت: درست است آنها نمی توانند در پروژه های بزرگی مثل آزادگان حضور پیدا کنند اما می توانند در پروژه های متوسط بخش بالادستی حضور داشته باشند.

سفیر ایران در آلمان گفت: دریافت تکنولوژی از آلمان و صادرات محصولات پتروشیمی ایران به این کشور در سفر هیات اقتصادی ژرمنها به تهران مورد بررسی خواهد گرفت.

ماجدی با یادآوری اینکه آلمان، پیش از تحریم ها دومین شریک تجاری ایران بوده در این خصوص که آیا در این سفر درباره صادرات گاز به آلمان نیز مذاکره خواهد شد نیز تصریح کرد: احتمال صحبت در این زمینه وجود دارد؛ صادرات گاز به آلمان می تواند از دو طریق ال ان جی و خط لوله انجام شود.

سفیر ایران در آلمان با بیان اینکه پس از لغو تحریم ها پروژه های ال.ان.جی در ایران فعال می شود، اظهار کرد: صادرات گاز بوسیله خط لوله با توجه به زمانبر و طولانی بودن آن و همچنین با توجه به قیمت گاز در اروپا بعنوان آلترناتیو مطرح است که نیاز به عزم سیاسی دو کشور دارد.

گفتنی است هیات ٦٠ نفره آلمانی به ریاست زیگمار گابریل قائم مقام صدراعظم آلمان که همزمان وزیر اقتصاد و انرژی این کشور نیز می باشد، برای گسترش روابط سیاسی، تجاری و اقتصادی و به دعوت بیژن زنگنه، وزیر نفت امروز (یکشنبه، ٢٨ تیرماه) وارد تهران می شوند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil