یکشنبه 30 تیر 1398

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اظهار تاسف از حادثه رمی جمرات که در مکه رخ داده است، اظهار کرد: علت عمده این اتفاقات سوای سوءمدیریت حکام عربستان، خوی خودخواهی منحصر به فرد آنها است چراکه آنجا را قرنطینه می‌کنند تا حکام به صورت ویژه اعمال حج را انجام دهند.

وی با بیان اینکه سکوت سازمان کنفرانس اسلامی فاقد توجیه است، افزود: این کنفرانس برای نظارت بر کشورهای اسلامی تشکیل می‌شود که در این میان لازم است ورود جدی به این موضوع داشته باشد.

جعفرزاده گفت: با توجه به اینکه دولت عربستان عملا ثابت کرده که فاقد اقتدار و توانایی است و امکان مدیریت چنین کار بزرگی را ندارد لذا باید اداره چنین مراسم‌هایی به همان شورایی که متشکل از کشورهای قدرتمند اسلامی به ویژه ایران که دارای یک مدیریت قوی است، واگذار شود.

نماینده مردم رشت تاکید کرد: متاسفانه در این حادثه تعدادی از زائران ایرانی کشته و بسیاری نیز مجروح شده‌اند لذا باید دستگاه قضایی ایران وارد عمل شده و اعلام جرم کند.

وی ادامه داد: سازمان کنفرانس اسلامی سکوت خود را بشکند و اعلام کند که دولت عربستان توان اداره چنین کار بزرگی را ندارد و جاه طلبی‌های این کشور جان زوار ایرانی و دیگر کشورها را به خطر می‌اندازد.

جعفرزاده با بیان اینکه دولت سعودی به دلیل حمایت‌های داعشی‌ها و حمله به مردم مظلوم یمن برای اداره حج تمرکز ندارد، تصریح کرد: خانواده‌های قربانیان باید برای جلوگیری معنوی از تکرار این حوادث از طریق مراجع حقوقی بین‌الملل شکایت و پیگیری کنند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil