سه شنبه 7 بهمن 1399

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، به دنبال وقوع سیل ویرانگر در منطقه سیستان و بلوچستان که خسارات بسیاری به مردم این استان وارد ساخت، فراخوان جمع آوری اقلام مورد نیاز مردم در این استان منتشر شد.
در این فراخوان که با هدف کاهش آلام مردم به ویژه کودکان، کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاستن از درد و رنج مردم مناطق سیل زده منتشر شده از اعضای کتابخانه ها و عموم مردم نوع دوست استان گیلان دعوت شده که با حضور در کتابخانه های عمومی اقلام اهدایی خود شامل پتو، پوشاک، کفش، لوازم بهداشتی، کنسرو، آب معدنی و انواع خوراکی، چراغ نفتی، اسباب بازی و کتاب و نوشت افزار را جهت ارسال به این مناطق در اختیار کتابخانه های عمومی قرار دهند.
این اقدام مجموعه کتابخانه های عمومی با توجه به برودت هوا در مناطق سیل زده و نیاز مبرم هموطنان به اقلام مصرفی و در راستای اولویت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی برای امداد فرهنگی و تأمین نیازهای روانی کودکان و نوجوانان در مناطق سیل‌زده برگزار می‌شود و کتابخانه‌های عمومی استان گیلان نیز همزمان با سراسر کشور به‌عنوان پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی فعالیت می‌کنند.
بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در روند اجرایی این طرح اقلام جمع‌آوری شده در مرحله اول پس از ساماندهی و تفکیک، تا تاریخ 15بهمن ماه به استان‌های سیل زده ارسال و در اختیار هموطنان سیل زده در استان سیستان و بلوچستان قرار می گیرد.
گفتنی است نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پیش از این نیز در واقعه سیل ویرانگر فروردین ماه سال جاری و طی دو مرحله در فصل بهار و پاییز طرح "بهار مهربانی" و "مهربانی در مهر"ویژه جمع آوری اقلام فرهنگی و کتاب برای کودکان مناطق سیل زده کرد و این حرکت در ماه مبارک رمضان نیز با عنوان طرح «بهار مهربانی در بهار قرآن» که به توزیع اقلام جمع‌آوری شده در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی با محوریت ماه مبارک رمضان اختصاص داشت، ادامه پیدا کرد. نقالی، شاهنامه‌خوانی، بازی‌های بومی محلی، مسابقات تفریحی، پرواز بادبادک‌ها، قصه‌گویی با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی، برنامه‌های جهادی فرهنگی، قصه‌گویی، برنامه‌های مرتبط با ماه مبارک رمضان و برنامه ویژه روزه اولی ها، بخشی از برنامه‌های اجرا شده در این مناطق بود.
همچنین جمع آوری کتاب و اقلام فرهنگی ویژه بازسازی کتابخانه عمومی تفکر شهریار استان تهران که مورد هجوم اشرار قرارگرفته و به آتش کشیده شد نیز از دیگر اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی در سال جاری بود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil