جمعه 3 خرداد 1398

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :حجت الاسلام و المسلمین یوسف صدیق عربانی در خطبه های نماز عید قربان رشت در مصلی امام خمینی افزود: ما به برکت ایثارگری های جانبازان، ایثارگران و شهدا و صبر خانواده هایشان زنده ایم و در ایران، با آرامش و امنیت زندگی می کنیم.
وی خاطرنشان کرد : هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی ها و جانفشانی های رزمندگان ایران اسلامی در برابر دشمنان است و همه ما بایستی این هفته را گرامی بداریم.
امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه دلاورمردان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس مقتدرانه در برابر قدرت های شیطانی ایستادند، اظهار کرد: آمریکا در این جنگ بیشترین جنایات را علیه ملت ایران انجام داد.
وی با اشاره به ایستادگی و مقاومت مردم ایران همگام با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس یادآور شد: ملت ایران اسلامی شجاعت را از امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی آموختند.
حجت الاسلام صدیق عربانی در ادامه با اشاره به جنایات صهیونیست ها بیان کرد: امروز اسرائیل غاصب تلاش می کند تا بیت المقدس را در اختیار گیرد و در حال گسترش صهیونیست سازی در کل منطقه است.
وی به بیان وعده های قرآن در رابطه با از بین رفتن کفر و شرک اشاره و تصریح کرد: وعده قرآن است که می گوید؛ روزی فرا خواهد رسید که نه کفر ، شرک و نه استکبار جهانی در زیر آسمان، حیات و سلطه نخواهند داشت.
وی عید قربان را روز بندگی واقعی انسان ها دانست و خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی دیروز در روز عرفه، به دعا و نیایش پرداختند و در راز و نیاز با معبود خویش، صحنه های زیبایی را خلق کردند.
امام جمعه موقت رشت همچنین پیام تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به حجاج را که روز گذشته توسط نماینده ایشان قرائت شد، پیامی زیبا و تاثیرگذار خواند.
وی در ادامه سخنانش؛ با تبریک آغاز سال تحصیلی 95 - 94 به همه دانش آموزان و فرهنگیان تصریح کرد: دانش آموزان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی، قدم در جاده علم و دانش گذاشته اند بنابراین بایستی با تلاش و پشتکار ، در ساخت و ساز کشور گام های مفید و موثری بردارند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil