جمعه 28 تیر 1398

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :محمد علی نجفی  در آیین افتتاح مدرسه کریم زاده شهر لوندویل آستارا گفت : تمام سعی دولت توسعه همه جانبه کشور با در نظر گرفتن ظرفیت های مناطق مختلف است.
وی با اشاره به اینکه پروژه راه آهن رشت - آستارا با دستور رییس جمهوری شکل گرفته است ، افزود : کشور جمهوری آذربایجان نیز پذیرفت تا طرح امتداد راه آهن خود را تا هشت کیلومتر ادامه دهد و در نهایت این خط آهن تا دو کیلومتر وارد آستارای ایران شود.
وی اضافه کرد : توسعه گمرک ، بندر و منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان آستارا به صورت جدی توسط دولت پیگیری می شود.
وی ادامه داد : طی روزهای آینده وزیر ارتباطات و فناوری به عنوان رییس کمیسیون مشترک ایران و جمهوری آذربایجان به همراه جمعی از روسای سازمان های ذیربط پایانه ها و گمرک برای پیگیری جدی پروژه اتصال راه آهن جمهوری آذربایجان به آستارای ایران به این کشور سفر خواهند کرد.
استاندار گیلان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه طی یک سال گذشته 108 مدرسه با 500 کلاس درس در استان گیلان افتتاح شده است ، افزود : معلم ستون فقرات نظام آموزشی است که با حضور سازنده و تاثیرگذار معلمان می توان شاهد رونق فضاهای آموزشی شد.
وی با بیان اینکه رفع مشکلات آموزش و پرورش نباید فقط به خود نهاد مربوطه واگذار شود ، ادامه داد : شهرداری ها در راستای تامین زمین و خیرین با مشارکت بیش از پیش می توانند به توسعه آموزش و پرورش کمک کنند.
نجفی با تقدیر از مشارکت خیران در ساخت مدارس گفت : هم اینک 20 درصد فضاهای آموزشی کشور توسط خیرین ساخته می شود.
به صورت همزمان با حضور استاندار گیلان مدرسه 12 کلاسه کریم زاده لوندویل، شش کلاسه سرباز عباس آباد، شش کلاسه سهراب محله و سه کلاسه روستای هودول با صرف مجموع هزینه ای بالغ بر 28 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
سه مدرسه از چهار مدرسه مذکور با مشارکت خیرین آستارایی ساخته شده است.
در سال تحصیلی جدید 15 هزار و 506 دانش آموز آستارایی در 189 آموزشگاه دولتی و غیر دولتی به تحصیل می پردازند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil