یکشنبه 22 تیر 1399

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، مسعود کاظمی شهردار لاهیجان در این نشست گفت: شهر لاهیجان میزبان اولین ها و بهترین ها  در طول تاریخ ،شهر عالمان دینی و شهر فرهنگ و هنر و پایتخت چای ایران است.

وی افزود: به عنوان مجری و عامل به اجرای مصوبات شورای محترم اسلامی شهر، تلاش کردیم کاری کنیم که شهروندان شاداب تر و راحت تر زندگی کنند،از این رو سال 98 را به عنوان سال جشنواره های لاهیجان اعلام کردیم.
وی با اشاره به افتخار میزبانی سفر اخیر ریاست محترم جمهوری به شهر لاهیجان گفت: جای دارد از استاندار محترم گیلان  به جهت حمایت های ایشان تشکر ویژه داشته باشم.
وی با بیان اینکه استان گیلان شایسته بهترین ها بوده و پتانسیل های خدادادی دارد که باید به نحو احسن استفاده گردد، افزود: مشارکت و حضور شهروندان لاهیجان در جشنواره های سطح شهر نشان از مدنیت شهر لاهیجان دارد و ما تلاش کرده ایم با برگزاری جشنواره های متعدد از جمله میزبانی پخش زنده فوتبال جام جهانی روسیه در سطح شهر با حضور بیش از 25 هزار نفر، اجرای نمایشهای آیینی، برگزاری نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروندکه در تقویم تئاتر کشور به ثبت رسیده و جشنواره های نوروزی و ضیافت خوبان در ماه مبارک رمضان با حضور هنرمندان مطرح گیلان و برگزاری مسابقات فرهنگی برای شهروندان شادی آفرین باشیم.
کاظمی افزود:  با توجه به طرح برنامه راهبردی شهرداری لاهیجان با افق 20 ساله و سال 2020 که سال دیدار از گیلان است در 3 محور محلی، ملی و فراملی فعالیت خواهیم کرد.
وی گفت: طرح جامع ترافیک و مسیرهای دوچرخه سواری، احداث دیوار کتاب و تشکیل کارگروه فرهنگی، اجتماعی شهرداری لاهیجان در مقیاس ملی از اتفاقات خوبی است که مردم باید بدانند مسئولین شهرستان در فکر اتفاقات خوب و مثبت هستند.
شهردار لاهیجان گفت: برای شناساندن لاهیجان زیبا باید کارهای زیبا و ماندگار انجام دهیم و جشنواره چای ایرانی باید در سطح بین المللی برگزار و در تقویم بین المللی ثبت شود تا با حضور سایر کشورهایی که در آنها چای کشت می شود، شاهد رونق اقتصادی مردم منطقه و تعددکارآفرینی باشیم.
وی گفت: لاهیجان آمادگی میزبانی اجلاس کشورهای نوروزی به عنوان نماینده یونسکو را دارد.
در ادامه این نشست، سخنگوی شورای اسلامی شهر گفت: لاهیجان به لحاظ فرهنگی و تاریخی از قدمت دوری برخوردار است و مردمان شهر همیشه در کشور و استان به مردمانی با فرهنگ مشهورند و عالمان زیادی در حوزه های فرهنگ و هنر و دانش داریم.
جواد نجار تمیزکار افزود: به تناسب همین سابقه تاریخی باید انتظارات مردم با فرهنگ شهر که همواره همراه و همگام با مسئولین هستند، برآورده شود.
وی گفت: در دوره پنجم شورای اسلامی شهر دقت شد برنامه هایی چیده شود تا شهر لاهیجان میزبان اولین ها باشد.
تمیزکار گفت: چای لاهیجان ارگانیک بوده و طعم و عطر مخصوصی دارد و باید از چای ایرانی حمایت شده و چای لاهیجان به دنیا شناسانده شود.
وی افزود: با توجه به خواست و انتظار مردم در برگزاری دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان باید گامهایی به سمت جهانی شده برداریم و تلاش کنیم گروههای بین المللی نیزدر جشنواره  امسال حضور داشته باشند.
مدیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) و ایام  ماه مبارک رمضان گفت: خوشحالم که در شهر ایده های خلاق، شهر نور و انرژی های مثبت و شهر شبهای روشن حضور دارم.
حجت اله ایوبی ضمن اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع)  افزود: اگر بشر اراده به انجام کاری کند، تمام جهان خلقت با آنها هماهنگ می شود تا آن کار انجام شود و بیش از طبیعت و امکانات مادی، اراده انسان مهم است و شهردار جوان و خلاق این شهر اراده کرده است که شادی را به مردمان شهرش هدیه دهد و ما نیز وظیفه داریم این اراده های باشکوه را همراهی کنیم.
مدیر کل کمیسیون ملی یونسکوگفت: لاهیجان به یک کارگاه ایده های خلاق تبدیل شده است و در جهان امروز بسیار سازنده و ارزشمند است.
ایوبی افزود: ایران دارای خاکی غنی و حاصلخیز و تاریخ و فرهنگ است و کالاهای فرهنگی و هنری ارزشمندی دارد و ایران و ایرانی دارای هویت است.
مدیر کل کمیسیون ملی یونسکو جشنواره های جهانی چای و نوروز  را دو برنامه آینده  شهر لاهیجان معرفی کرد.
در ادامه تفاهمنامه مشترک بین مدیر کل کمیسیون ملی یونسکو و شهردار لاهیجان امضاء شد.

 

 

بازدید از نمایشگاه عملکرد شهرداری لاهیجان در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر، بازدید از نمایشگاه عکس های قدیم لاهیجان در عمارت باغ ملی، بازدید از اماکن تاریخی و مذهبی مسجد جامع، مسجد و بقاع چهارپادشاهان، حمام گلشن، مسجد اکبریه، محله گابنه، بازار محلی ، موزه تاریخ چای ایران و آرامگاه کاشف السلطنه بانی چای ایران از دیگر برنامه های مدیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران در لاهیجان بود.

 


نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil