سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش پایگاه خبری نودادگیل؛ عبدالله پاکاری در نشست صمیمی خادمین مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت با اشاره به وجود یک هزار و 288 گلزار شهدا در گیلان از ساماندهی بالغ بر 99 درصد گلزارهای شهدای استان خبر داد و تاکید کرد: با همکاری فرمانداران تا سال آینده صد درصد گلزارهای استان ساماندهی خواهد شد.

به گزارش ایثار گیلان ، عبدالله پاکاری در نشست صمیمی خادمین مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت، با اشاره به رسالت خطیر بنیاد شهید، اظهار کرد: بنیاد شهید در 22 اسفندماه سال 58 و به دنبال فرمان حکیمه امام راحل تاسیس شد.
وی با اشاره به درایت و دوراندیشی معمار کبیر انقلاب در تاسیس بنیاد شهید و تاکید ایشان نسبت به حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، افزود: بنیاد شهید زمانی شکل گرفت که هنوز دفاع مقدس نداشتیم و کسی فراز و نشیب های مسیر انقلاب را پیش بینی نکرده بود، اما امروز اهمیت فرهنگ ایثار و شهادت بیش از هر زمان دیگری برای ما روشن شده است.
مدیرکل بنیاد شهید گیلان ضمن قدردانی از آیت الله فلاحتی در اهتمام ایشان نسبت به دیدار و سرکشی از خانواده های شهدا و ایثارگران، گفت: همه ایام متعلق به شهداست، اما 22 اسفندماه فرصت خوبی است تا نسبت به عملکرد خودمان در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بازنگری داشته باشیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه امسال برنامه‌های ما از 15 اسفندماه آغاز شد و تا 24 اسفندماه با برپایی میز خدمت در نماز جمعه به اتمام رسید تصریح کرد: امسال روز بزرگداشت شهدا از ویژگی خاصی برخوردار بود،‌ زیرا در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و طلیعه دهه پنجم آن قرار داریم لذا فعالیت‌ها و برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا با محوریت شعار «افتخار به گذشته؛‌ امید به آینده» برگزار شدند.
وی برگزاری اختتامیه جشنواره فرهنگی و ادبی «نامه ای به یک شهید» و تجلیل از برگزیدگان مدرسه خلاقیت و ایده پردازی را از جمله این برنامه ها دانست که مخاطبان اصلی آن را دانش آموزان تشکیل می دادند و عنوان کرد: بنیاد شهید توجه ویژه ای به نشاط و ارتقای سلامت جسمی و روحی ایثارگران دارد لذا همزمان با هفته بزرگداشت شهدا میزبان یازدهمین دوره مسابقات کشوری بسکتبال با ویلچر بودیم. همچنین لیگ استانی والیبال نشسته جانبازان و معلولان را با حضور 10 شهرستان در بندرانزلی برگزار کردیم.
پاکاری با بیان اینکه تعداد فعالان قرآنی از حدود یک هزار و 700 نفر در سال 95 به سه هزار و 200 فعال رسیده ، متذکر شد: امسال رتبه دوم کشوری در مسابقات قرآن کریم شاهد و ایثارگر را بدست آوردیم.
وی از برگزاری همایش تجلیل از خبرنگاران و گزارشگران گیلانی دوران دفاع مقدس و رونمایی از چندین عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی خبر داد و خاطرنشان کرد: رویکرد بنیاد شهید بر فراگیری برنامه ها و جلب مشارکت ایثارگران است، زیرا تشکل های ایثارگری دارای ظرفیت خوبی بوده و ایثارگران در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی و اجتماعی و اجرایی منشا اثر هستند.
مدیرکل بنیاد شهید گیلان ادامه داد: امروزه بنیاد شهید همگام با سیاست‌های دولت تدبیر و امید در تکریم جامعه ایثارگران اقدام به ارائه 20 خدمت الکترونیکی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران کرده است و استان گیلان در این زمینه جزو استان های پیشرو می باشد.
وی با اشاره به وجود یک هزار و 288 گلزار شهدا در گیلان از ساماندهی بالغ بر 99 درصد گلزارهای شهدای استان خبر داد و تاکید کرد: با همکاری فرمانداران تا سال آینده صد درصد گلزارهای استان ساماندهی خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به رشد فرزندان و افزایش میانگین سنی ایثارگران و خانواده‌های شهدا، گفت: رسیدگی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران شتاب بیشتری گرفته، اما بنیاد شهید به تنهایی قادر نیست تنوع و تعدد نیازهای جامعه هدف خود را رفع کند لذا نیازمند عزم و اراده عمومی هستیم.
پاکاری سال 1400 را مصادف با یکصدمین سالگرد شهادت روحانی مبارز میرزا کوچک خان جنگلی دانست و یادآور شد: استان گیلان اولین شهید انقلاب، اولین شهید نماینده ولی فقیه و اولین شهید استاندار و هشت هزار شهید دفاع مقدس تقدیم نظام کرده است و لذا باید نسبت به بزرگداشت این اسوه ها اهتمام داشته باشیم. در این راستا درصدد برگزاری کنگره ملی شهید میرزا کوچک خان جنگلی در استان گیلان هستیم.
وی همچنین از نصب 700 تابلو و یادمان شهدا در ورودی های شهرها و روستاهای استان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی گیلان این یادمان ها نیازمند ترمیم هستند. بی تردید این اقدام در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارای اثرگذاری فراوان بر گردشگران خواهد بود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil