سه شنبه 29 مرداد 1398

محمدرضا نازک کار از اجرای طرح ساماندهی و استانداردسازی تابلوها ی اخطاری ، هشدار دهنده و اطلاعاتی راه های اصلی و فرعی استان خبر داد و اظهار کرد: در 11 ماهه سالجاری طرح ساماندهی و استاندارد سازی با تلاش و پیگیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان 95 درصد پیشرفت داشته و تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان درخصوص اهداف اجرای این طرح، گفت: ارتقای ایمنی تردد، کمک به اعمال قوانین ترافیک و راهنمایی دقیق و مناسب کاربران جاده ها در محورهای اصلی و فرعی مطابق آخرین تغییرات صورت پذیرفته که از عمده ترین اهداف ما در اجرای این طرح افزایش ایمنی تردد و کاهش تصادفات جاده در راههای ارتباطی روستایی به راههای اصلی و فرعی استان می باشد.
این مقام مسئول افزود: در فاز کامل این طرح۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار منظور شده که با تقبل سهم ۵۰ درصدی از اعتبارات ملی و استانی در حال اجراست.
نازک کار، با اشاره به این امر که علائم و تابلوهای راهنمای جاده اعم از اخباری، هشداری و … الفبای اولیه ایمنی برای کاربران جاده ها محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: توجه به این نکته که استان گیلان، استانی گردشگرپذیر بوده و همه ساله پذیرای خیل عظیمی از مسافران است لذا باید به درستی در مسیرهای توریستی استان هدایت شوند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان یادآور شد: وجود شرایط خاص آب و هوایی در استان موجبات تسریع روند فرسودگی تابلوها و علائم راهنمای مسیر در محورهای استان می شود لذا در این راستا نیز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان طی برنامه ریزی مدون و به صورت مستمر اقدام به تعویض، اصلاح و به روزرسانی این علائم کرده که در این زمینه طی سال گذشته بیش از 25 هزار علائم اخطاری و انتظامی، هشدار دهنده و اطلاعاتی در جاده های استان در حال نصب و اجرا می باشد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil