چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی با تبریک فرارسیدن 17 اسفند، سالرز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به برگزاری دومین دوره اجرای طرح سراسری کتابخانه گردی در کتابخانه های منتخب کشور گفت: نخستین دوره اجرای این طرح ابتکاری در سال گذشته با حضور مسئولین استانی، دوستداران کتاب و کتابخوانی، علاقمندان به مباحث فرهنگی، چهره های مذهبی، ورزشی، فرهنگی و اصحاب رسانه در19کتابخانه منتخب برگزار و مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

🔴اجرای طرح کتابخانه گردی در روز شنبه(18اسفند)
کرمی همچنین به اجرای مرحله دوم این طرح در 18 اسفندماه سال جاری نیز اشاره و از انتخاب کتابخانه عمومی تازه تاسیس خیر ساز شمس موسوی واجارگاه شهرستان رودسر برای میزبانی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خبرداد.
وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سال جاری طرح کتابخانه گردی تنها در کتابخانه های عمومی تازه تاسیس برگزار می شود تصریح کرد: بر همین اساس کتابخانه عمومی خیرساز شمس موسوی واجارگاه شهرستان رودسر که همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بهره برداری رسید بعنوان کتابخانه منتخب اجرای این طرح معرفی شد.
🔴اجرای برنامه های فرهنگی مختلف در82کتابخانه عمومی نهادی استان
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین به برگزاری ده ها برنامه ویژه فرهنگی در 82کتابخانه عمومی نهادی در سراسر استان نیز اشاره کرد و گفت: همزمان با ایام سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتابداران این کتابخانه های عمومی با برگزاری برنامه های مختلفی چون نشست های کتاب خوان، میزبانی از دانش آموزان مدارس، قصه خوانی و جمع خوانی، نقد و رونمایی کتاب میزبان دوستداران کتاب خواهند بود.
🔴دعوت مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از دوستداران کتاب
پریسا کرمی در پایان همچنین از همه مسئولان استانی، نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه، علما، چهره های فرهنگی، هنری، ورزشی، اصحاب رسانه و عموم مردم فرهنگ  دوست و کتابخوان گیلان دعوت کرد تا با حضور در کتابخانه  عمومی خیرساز واجارگاه از این کتابخانه تازه تاسیس بازدید کنند.
عضویت افتخاری بازدید کنندگان از کتابخانه عمومی واجارگاه
وی با اشاره به اینکه کتابخانه گردی موجب افزایش مخاطبان کتابخانه ها می شود، خاطرنشان کرد: در این روز عضویت در کتابخانه عمومی واجارگاه برای عموم بازدیدکنندگان توسط کتابداران پرتلاش این کتابخانه به صورت افتخاری انجام خواهد پذیرفت.
بر اساس این گزارش طرح کشوری کتابخانه گردی از صبح روز شنبه، 18 اسفند از ساعت 8:30 الی 19 در کتابخانه  عمومی خیرساز شمس موسوی واجارگاه شهرستان رودسر برگزار خواهد شد.
گفتنی است عملیات احداث کتابخانه عمومی شمس موسوی واجارگاه در زمینی به مساحت۶۷۱متر مربع، با زیربنای۳۶۰متر مربع در دو طبقه از آبان ماه سال۹۵ آغاز و با تخصیص اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد ریال از سوی حمیدرضا صادقی پور و همسر وی شمسی موسوی از خیرین شهرستان روسر و خرید تجهیزات کتابخانه ای به ارزش ۳میلیارد ریال از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان و در مجموع با هزینه ای بالغ بر۱۳میلیارد ریال در کمتر از۲سال و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بهره برداری رسید.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil