دوشنبه 3 تیر 1398

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان؛ سیداسماعیل میرغضنفری در ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان لاهیجان تمامی مدیران و مسئولان این شهرستان را برای نظافت و پاکسازی شهرستان و محیط های گردشگری آن از هر نوع زباله و آلاینده فراخواند و بر پاگیزگی محیط تاکید کرد.
وی افزود: سنت دیرینه عید نوروز که سنت حسنه ای نیز محسوب می شود و مورد تایید دین مبین اسلام نیز قرار گرفته و بر آن صحه گذاشته است، فرصتی برای بازنگری در خود و محیط و با نشاط کردن زندگی و همچنین پرداختن به صله رحم و رفع کدورت ها و نگرانی ها است و بسیار با اهمیت شمرده می شود.
وی یادآورشد: شهرستان لاهیجان بی صبرانه منتظر بهار و مسافران عید نوروزی است و همه باید در احیای آیین هایی که به نوروز نزدیک هستند نیز کوشا باشیم و از این آیین ها که موجب شادی ، جشن و سرور شهروندان می شوند، استفاده کرد.
فرماندار لاهیجان اظهارداشت:یکی از نگرانی ها در تعطیلات نوروز کمبود سوخت است که مسوولان سوخت رسانی باید تلاش کنند که مواد سوختی به اندازه کافی در جایگاه ها وجود داشته باشد و برخی موضوعات کوچکی مانند سوخت گاهی ممکن است نمود زیادی پیدا کند و مشکلات و دردسرهایی ایجاد نماید و باید این مسایل به گونه ای مدیریت شوند تا تبدیل به مشکل نشوند.
وی اظهارداشت: مسئولان شهرستان باید نسبت به پاکسازی محیط و فضاهای عمومی اقدام کنند تا وقتی مسافران و هموطنان به گیلان و به طبیعت سرسبز این منطقه سفر می کنند با انباشت زباله برنخورند و همه باید به تمیزی و نظافت محیط بویژه واحدهای اقامت پذیر توجه کنند و نسبت به پاکسازی و نظافت اینگونه اماکن اقدام نمایند.
وی نظافت و تمیزی اماکن مذهبی بویژه مساجد را مهم دانست و از مسئولان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لاهیجان خواست بطور ویژه در نظافت مساجد جدی و کوشا باشند.
وی یادآورشد: در تعطیلات بویژه عید نوروز مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور به لاهیجان سفر می کنند که باید تلاش کنیم میزبان خوبی برای آنها باشیم و همه مسافرانی که این شهرستان را برای مقصد سفر انتخاب می کنند در برگشت خاطره خوبی از این شهرستان برگردند.
میرغضنفری گفت: باید به گونه برنامه ریزی شود که ورزشگاه چهارهزار نفری لاهیجان در مواقع بحران مورد استفاده قرار گیرد و چادرهای مسافربری در مبادی ورودی شهر مستقر شوند تا بتواند مسافران و گردشگران را راهنمایی کنند.
وی حضور مسئولان هنگام تعطیلات در حوزه کاری را مهم دانست و تصریح کرد: مدیران دستگاه های اداری ضمن دید و بازدید های خانوادگی در ایام تعطیلات نوروز باید در دسترس باشند و در دسترس بودن آنها بسیار مهم است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil