دوشنبه 31 تیر 1398

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی ، در هشتمین دور از رقابت های جام ستارگان علیرضا فیروزجا مقابل مارین بوسیوویچ از کرواسی پیروز شد و با  ۱۷ واحد افزایش درجه بین المللی به ریتینگ ۵/۲۶۵۶ رسید و به عنوان دومین بازیکن ایرانی در جمع ۱۰۰ شطرنج باز برترجهان قرار گرفت و شگفتی ساز این رقابت ها شد.

در دیگر رقابت ها نیز ایلتاج سفرلی از جمهوری آذربایجان مقابل امیررضا پوررمضانعلی ،اوگنی الکسیف از کشور روسیه مقابل پرهلم مقصود لو و سرگئی تیویاکف از روسیه مقابل محمد امین طباطبایی به تساوی رسیدند.
گفتنی است دیدار های تیم های ستارگان ایران و جهان در دور های اول، چهارم و پنجم و هشتم با پیروزی تیم ستارگان ایران، دور های دوم و ششم با برتری تیم ستارگان جهان و در دور سوم و هفتم با نتیجه تساوی به پایان رسید، تا تیم ستارگان ایران در این رقابت و در پایان دورهشتم به برتری ۱۰ بر ۶ مقابل تیم ستارگان جهان برسد.
این نخستین بار در تاریخ شطرنج کشورمان است که ایران دو نماینده در فهرست برترین های جهان دارد و پرهام مقصودلو دیگر نماینده ایران در این فهرست است که توانست در این مسابقات ۶.۶ واحد به درجه بین الملی خود بیافزاید و به ریتینگ ۶/ ۲۶۷۲ برسد و همچنین محمد امین طباطبایی با ۵.۲ واحد افزایش ریتینگ موفق شد درجه بین المللی خود را به عدد ۲۶۰۰ برساند.
لازم بذکر است در جدول استادی کاسپین کاپ و در دور هفتم این رقابت ها نیز ، استاد بزرگ مالاخاتکو از اوکراین و استاد بزرگ برنادسکی از اوکراین به تساوی رسید ،استاد بزرگ مسعود مصدق پور روی میز ۲ به پیروزی رسید و استاد بزرگ کارن گریگوریان ارمنستانی روی میز ۳ توانست حریف خود را شکست دهد و در پایان دور هفتم استاد بزرگ مسعود مصدق پور به تنهایی در صدر جدول قرار گرفت.
در جدول B  کاسپین کاپ پرویز خزایی ، مجتبی سفری و علیرضا مبارک نژاد به پیروزی رسیدند و در پایان دور ۷ مجتبی سفری در صدر  جدوا این گروه قرار گرفت ، در جدول C نیز اتابک اسدی ، ماهان کرمی و احمد علی ابری به پیروزی رسیدند و در پایان دور ۷ اتابک اسدی در صدر قرار گرفت.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil