یکشنبه 26 خرداد 1398

مصطفی سالاری استاندار گیلان در مراسم افتتاحیه پروژه های شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان گفت: در دهه مبارک فجر امسال 1280 پروژه با اعتبار 1855 میلیارد تومان بهره برداری می شود که این پروژه ها نسبت به دهه فجر سال گذشته 1.5 برابر رشد داشته است.

استاندار گیلان افزود: روند فعالیتها و حرکت ها،روند رو به رشد و حرکت به سمت جلو است و با این تلاش ها باید امید در جامعه را ترویج و زنده نگه داریم.
استاندار گیلان با اشاره به اهمیت راه اندازی پروژه پست63.20 كيلوولت میرزاکوچک رشت گفت: افتتاح و بهره برداری از این پروژه مهمترین مشکل و چالش طرح توسعه واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی سپیدرود را رفع کرده است، لذا از مهندس بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان تشکر می کنم.
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود از همه صاحب نظران،نخبه گان و افرادی که دل در گرو توسعه استان دارند خواستار همدلی و همراهی شد.
استاندار گیلان افزود: به حول و قوه الهی در استان گیلان منابع خدادادی و طبیعی بسیار عالی وجود دارد. علاوه بر آن مردم گیلان زمین، با دانش ، فرهیخته و اندیشمند هستند، لذا همه باید تلاش کنیم تا اشتغال زایی در فضای مطلوب استان شکل بگیرد و استان متناسب با نیازهای خود در مسیر توسعه به پیشرفت های بیشتر دست پیدا کند.
سالاری استاندار گیلان با تاکید بر صرفه جویی گفت: از مدیران عامل  شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان و شرکت توزیع نیروی برق استان می خواهم که با ارائه طرح مشترکی زمینه های صرفه جویی و اجرایی کردن آن را در دستگاه های اجرایی استان تهیه و ارائه نمایند و از دستگاه های اجرایی انتظار دارم در زمینه صرفه جویی پیشگام باشند.
وی افزود: انشاءا... با رعایت صرفه جویی همگانی از هم اکنون زمینه عبور از پیک بار سال 98 در استان گیلان مهیا شود تا شاهد کمبود احتمالی برق در استان و کشور نباشیم.
« عظیم بلبل آبادی» مدیر عامل شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان در مراسم افتتاحیه گفت: در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، در اولین روز از دهه مبارک فجر، پروژه پست63.20 كيلوولت میرزاکوچک رشت و پروژه افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای پست63.20 کیلوولت رشت مرکزی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی ادامه داد: همچنین عملیات کلنگ زنی نیروگاه 25 مگاواتی مولد مقیاس کوچک مسکن مهر رشت با سرمایه گذاری بخش خصوصی در  اولین روز از دهه مبارک فجر انجام می شود.
وی در خصوص پروژه های پست63.20 كيلوولت میرزاکوچک رشت و افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای پست63.20 کیلوولت رشت مرکزی گفت: این پروژه ها جهت تامین انرژی مطمئن وپایدار صنایع و کارخانجات مستقر در شهر صنعتی سپیدرود رشت و در راستای اشتغالزایی مردم فهیم ،شریف و شهیدپرور استان گیلان و همچنین افزایش ضریب اطمینان و حفظ پایداری شبکه فوق توزیع استان گیلان افتتاح و بهره برداری شده اند.
بلبل آبادی در خصوص پروژه پست63.20 كيلوولت میرزاکوچک رشت گفت: این پروژه مهم و زیربنایی در شهر صنعتی سپیدرود رشت با ظرفیت نامی 80 مگاولت آمپر در سال 1395 در زمینی به مساحت حدود 7250 متر مربع آغاز شد.
وی در خصوص اهداف پروژه گفت: این پروژه با هدف تامین انرژی برق مطمئن و پایدار صنایع سنگین مستقر در شهر صنعتی سپیدرود و صنایع جدیدالاحداث در آینده و همچنین کاهش بار پستهای فوق توزیع مجاور آن که
 وظیفه تامین انرژی برق مورد نیاز شهر رشت را عهده دار هستند ، افتتاح و بهره برداری شده است.
مدیر عامل شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان در خصوص پروژه افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای پست63.20 کیلوولت رشت مرکزی گفت: این پروژه با هدف افزایش پایداری شبکه فوق توزیع بخش مرکزی شهر رشت و تامین برق مطمئن و پایدار مشترکین محترم احداث شده است.
وی یادآور شد: افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای این پست از طریق اجرای پروژه جایگزینی دو دستگاه ترانسفورماتور 30 مگاولت آمپر موجود با دو دستگاه ترانسفورماتور 40 مگاولت آمپر کم صدا صورت گرفت که اجرای این پروژه، افزایش ظرفیت 20 مگاولت آمپری و معادل 33 درصدی ظرفیت توان الکتریکی پست رشت مرکزی را به دنبال داشت.
بلبل آبادی به مقایسه وضعیت صنعت برق در اوایل انقلاب با زمان حاضر پرداخت و گفت: در اوایل انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، تعداد نیروگاه های منصوبه در استان گیلان 3 نیروگاه و مجموع ظرفیت نامی تولید آنها 497.5 مگاوات بوده است.
گاهی حدود 6 برابری را شاهد هستیم.
مدیر عامل شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان به مقایسه وضعیت پست ها پرداخت و گفت: در اوایل انقلاب، ظرفیت نامی پست های انتقال و فوق توزیع شامل 13 پست به میزان 746 مگاولت آمپر بوده است که این مقدار در حال حاضر به تعداد 69 پست به ظرفیت نامی حدود 7281 مگاولت آمپر افزایش یافته است که این آمار نیز نشانگر یک رشد حدود 10 برابری است.
 بلبل آبادی با مقایسه وضعیت خطوط انتقال و فوق توزیع در اوایل انقلاب با زمان حاضر، گفت: طول خطوط در حال بهره برداری در اوایل انقلاب معادل 722.4 کیلومتر مدار بوده است که در حال حاضر به میزان حدود 2845 کیلومتر مدار افزایش یافته است و در این بخش هم با رشد حدود 4 برابری روبه رو هستیم.
مومنی زاده فرماندار کلان شهر رشت هم در این مراسم گفت: در ایام ا... دهه مبارک فجر امسال، 336 پروژه در کلان شهر رشت افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهند شد.میزان اعتبار این پروژه ها 508 میلیارد تومان است.
وی تصریح کرد: از این تعداد پروژه ها ، 333 پروژه افتتاح خواهند شد و 3 پروژه دیگر هم عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.
فرماندار کلان شهر رشت در خصوص پروژه های دهه مبارک فجر گفت: این پروژه ها، عمرانی و اقتصادی هستند. پروژه های دولتی در بخش های توسعه و عمران شهری و روستایی، آب روستایی و شهری، صنعت و معدن و تجارت و گردشگری  و ... خواهد بود.
گفتنی است که کلنگ آغاز عملیات اجرایی نیروگاه 25 مگاواتی مولد مقیاس کوچک مسکن مهر رشت توسط کوچکی نژاد نماینده مردم شریف و فهیم مردم شهرستان رشت و با حضور جمعی از مسئولان ارشد استان  به زمین زده شد. این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی  در زمینی به مساحت 5000 متر مربع با صرف هزینه 800 میلیارد ریال طی 24 ماه احداث خواهد شد.
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil