یکشنبه 26 خرداد 1398

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان ، مریم بخشی مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر گفت:چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را پیش رو داریم و امیدواریم که بتوانیم در ورزش استان گیلان خدمات ارزنده ای را به مردم ارایه دهیم.

وی در خصوص برگزاری برنامه های این اداره کل در ایام الله دهه فجر افزود : 510 برنامه در حوزه های فرهنگی ورزشی ، اجتماعی و جوانان پیش رو داریم که یک برنامه در حوزه جوانان دیروز انجام شد که دوره ی توانمندی سازی جوانان کارآفرینی کشور به میزبانی گیلان بود و تمام تلاش ما این است که جوانان به آن بلوغ و بالندگی برسند که بتواند در بخش خصوصی با ایجاد سمن ها ی کارآفرینی به تولید اشتغال بپردازند.
بخشی از افتتاح پروژه های عمرانی اداره کل ورزش و جوانان در سطح استان در دهه فجر خبر داد و گفت:در دهه فجر امسال دو استخر ورزشی در شهرستان های سیاهکل و ماسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.همچنین یک سالن ورزشی روستایی در روستای واقع دشت صومعه سرا به بهره برداری می رسد .
وی اضافه کرد : در شهرستان سیاهکل منابع سخت افزاری در حوزه ی ورزش شنا داشتیم و خوشبختانه با افتتاح این استخر کمبود در این بخش جبران می شود و انشاالله با افتتاح استخر شهرستان رودبار در ابتدای سال آتی بتوانیم سرانه ی ورزشی گیلان در این بخش را افزایش دهیم.
بخشی خاطر نشان کرد:امیدواریم که با حضور و قدوم مبارک وزیر محترم ورزش و جوانان ،جناب دکتر سلطانی فر و همچنین استاندار محترم گیلان این پروژه ها به مرحله ی افتتاح و بهره برداری برسد .
وی اضافه کرد: در استان گیلان 42 طرح نیمه تمام ورزشی داریم که اگر این طرحها به مرحله ی بهره برداری برسد سرانه ی ورزشی استان با توجه به گنجایش این اماکن دو برابر خواهند شد.
بخشی خاطر نشان کرد : 10 طرح از این 42 پروژه بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تمام تلاش ما این بود که بتوانیم در دهه ی فجر امسال پروژه ها را به بهره برداری برسانیم اما با توجه به مسایل اقتصادی موجود ،اتمام این پروژه ها کمی با تاخیر مواجه شده است اما سعی خواهد شد در ابتدای سال 98 این پروژه ها به بهره برداری برسد.
مدیر کل ورزش و جوانان گیلان اظهار داشت : چند پروژه ی شاخص این بخش که امیدواریم بتوانیم با سرعت به مرحله بهره برداری و اتمام برسانیم عبارتند از پیست دوچرخه سواری شهرستان رشت ، استادیوم ورزشی رستم آباد ،سالن چند منظوره تختی لاهیجان که یکی از مطالبات اصلی مردم شهرستان لاهیجان است و همچنین مجموعه ی ورزشی شهرستان فومن که انشالله تا انتهای سال آینده به اتمام خواهند رسید.
وی عنوان کرد :متولی اجرای این 4 طرح حوزه ی توسعه و تجهیز کشور هستند و استان گیلان بهره بردار این طرحها خواهد بود.
بخشی در خصوص برگزاری رویداد های ورزشی در استان گفت : میزبان چند رویداد ورزشی بزرگ در آینده نزدیک هستیم که یکی از این رویداد ها مسابقات بین المللی شطرنج است که با حضور 21 کشور در استان گیلان برگزار می شود و امسال نیز استادان بزرگ شطرنج در این مسابقات شرکت می کنند و امیدواریم که بتوانیم بر طبق روال هر سال ،مسابقات را با کیفیت بالا برگزار کنیم.
وی خاطر نشان کرد:رویداد دیگر جشنواره بزرگ رباتیک جی کاپ است که در دهه فجر برگزار می شود که همزمان با برپایی جشنواره ،یک کارآفرینی استارتاپ رباتیک در استان گیلان برگزار خواهد شد.
بخشی ادامه داد:این مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ با حضور 6 کشور در شهرستان لاهیجان است که آن رویداد نیز از کیفیت بالایی برخوردارخواهد بود.
وی در خصوص برپایی مسابقات فرهنگی در دهه فجر گفت:برگزاری مسابقات قرآنی ویژه ی ورزشکاران ،جوانان و کارکنان ادارات را خواهیم داشت. همچنین بیش 280 کارگاه در سال 97 در حوزه ی ازدواج و مهارت های پیش ،حین و پس از ازدواج داشته ایم که در دهه فجر نیز 50 کارگاه برگزار می شود تا ان شالله با نهادینه کردن فرهنگ مشاوره ، بتوانیم نقش موثری در استحکام خانواده ها داشته باشیم.
بخشی خاطر نشان کرد : با توجه به بالا بودن هزینه های مشاوره ، افراد می توانند با دریافت معرفی نامه از معاونت جوانان به صورت رایگان از مراکز مشاوره های حوزه ی جوانان بهره گیری کنند.
وی تصریح کرد:میزبان مسابقات جودوی بانوان در گیلان هستیم که پس از مدتها این ،مسابقات در سطح بالا و با شرکت حدود 300 ورزشکار برگزار می شود همچنین مسابقات آمادگی جسمانی بانوان در منطقه آزاد بندر انزلی در دهه فجر را خواهیم داشت و امیدواریم که بتوانیم با برپایی این مسابقات چهلمین فجر انقلاب شکوهمند اسلامی را به بهترین شکل برگزار کنیم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil