سه شنبه 1 مرداد 1398

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده در آستانه فرارسیدن سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی در نشست خبری دستاوردهای اوقاف و امور خیریه گیلان در چهل سال پس از انقلاب افزود: از این تعداد موقوفه های جدید، 220 موقوفه مربوط به دهه 90 است.

وی اظهار داشت: 528 مسجد با هزینه 220 میلیارد تومان بعد از انقلاب اسلامی و 314 ساختمان بقعه جدید با بیش از 130میلیارد تومان در استان گیلان ساخته شده است.
حجت الاسلام علیزاده درباره برخی از اظهارات مبنی بر امام زاده تراشی توسط اوقاف و امور خیریه بیان داشت: هر کس اظهاراتی درباره هر امام زاده ای دارد اگر سندی بیاورد که امام زاده نیست ، با دست گوینده برای تخریب آن امام زاده اقدام می شود.
وی در ادامه با تشریح خدمات فرهنگی، قرآنی، اجتماعی و اقتصادی اوقاف و امور خیریه در طول 40 سال پس از پیروزی انقلاب اضافه کرد: در این مدت، پنج هزار و 388 عنوان خدمت با هزینه بیش از 370 میلیاد تومان ارائه شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به برنامه های اعزام مبلغ اوقاف و راه اندازی خیمه های معرفت خاطر نشان کرد: هر سال 600 نفر اعزام مبلغ داشتیم و در هشت سال اخیر بیش از یکصد خیمه معرفت راه اندازی شده است.
وی بیان داشت: برگزاری کلاس های روخوانی، روانخوانی، تجوید و قرائت قرآن کریم، محفل انس با قران کریم هر سال 40 محفل، برگزاری سالانه حدود سه هزار ساعت تفسیر قرآن کریم از دیگر برنامه های اوقاف و امور خیریه گیلان در این مدت است.
وی با بیان این که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون 41 دوره مسابقه قرآنی (در یکی از سال ها دو بار) در رشته های مختلف در گیلان برگزار شد، اظهار داشت: در چهار دوره میزبان مسابقه های کشوری بودیم، 11 رتبه بین المللی و 12 رتبه کشوری را کسب کردیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان بیان داشت: 137 مورد تجلیل از ائمه جماعات، سخنوران، پیرغلامان اهل بیت، خادمان و ...، برگزاری کرسی های گفتمان انقلاب اسلامی در اماکن مذهبی، برگزاری آموزش سبک زندگی و برپایی جشن باشکوه انقلاب اسلامی همراه با انس قرآن کریم از دیگر برنامه های انجام شده در این مدت است که در ایام الله دهه فجر امسال نیز برگزار می شود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil