شنبه 29 تیر 1398

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ سیدمازیار سیدنژاد با اشاره به تفاهم نامه فی ما بین دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با هدف بهبود عملکرد پایگاه های آتش نشانی اظهار داشت: سنجش توانمندی های عملیاتی، بررسی قابلیت های تجهیزاتی و امکانات موجود، شناسایی و ارائه مشاوره های لازم در این خصوص و تدوین و اجرای دوره های آموزشی به منظور ارتقاء سطح کارکنان پایگاه های آتش نشانی روستایی از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

وی بازدید مشترک پایگاه های آتش نشانی روستایی به منظور بررسی وضع موجود و احصاء نیازها، شناسایی تجهیزات و ماشین آلات نیازمند تعمیر، تدریس دوره های آموزشی متناسب با نیازها با استفاده از فضای ایستگاه های آتش نشانی شهرداری و برگزاری مانورهای عملیاتی را بخشی از اقدامات آتی در قالب این تفاهم نامه اعلام کرد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با بیان اینکه پایگاه های آتش نشانی روستایی در سطح استان عملکرد منطقه ای دارند، تصریح کرد: در حال حاضر 35 ایستگاه آتش نشانی در سطح مناطق روستایی استان وجود دارد که مدیریت این پایگاه ها بر عهده دهیاری روستا است.
سیدنژاد با اشاره به تجهیز کلیه پایگاه های آتش نشانی روستایی در ماه گذشته توسط این دفتر، گفت: اقلامی همچون لباس مخصوص، کلاه ایمنی، دستکش، چکمه مخصوص ایمنی، کپسول، نازل و جعبه کمک های اولیه از جمله تجهیزات تحویلی به دهیاری ها است.
وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی حین خدمت در بهمن ماه سال جاری در سطح استان برای آتش نشانان روستایی، بر لزوم استفاده از ظرفیت پایگاه های آتش نشانی  برای امدادرسانی در مناطق روستایی تاکید کرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil