دوشنبه 27 خرداد 1398

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان : در ده ماه سال جاری ۲۷۱ میلیون و۴۴۰ هزار و ۷۴۰ متر مکعب CNG در گیلان به مصرف رسیده است که این میزان معادل صرفه جوئی ۲۶۰ میلیون لیتر بنزین است .

گیلان دارای ۹۹ باب جایگاه CNG است که تحت پوشش نواحی نه گانه ( مرکزی رشت ، انزلی ، آستارا ، فومن ، رودسر ، صومعه سرا ، لاهیجان ، تالش و رودبار) مشغول فعالیتند  .
متوسط مصرف روزانهCNG  در جایگاههای استان گیلان ۸۶۸ هزار و ۹۱۳ متر مکعب است که این میزان معادل صرفه جوئی ۸۵۱ هزار و ۵۳۴ لیتر بنزین در روز است .
ناحیه مرکزی رشت با دارا بودن ۳۰ باب جایگاه و ناحیه فومن با چهار باب جایگاه به ترتیب بیشترین و کمترین مقدار مصرف CNG استان را دارند .
گفتنی است در حال حاضر ۲۴۰۰ باب جایگاه CNG در سطح کشور فعال است که استان گیلان با دارا بودن ۹۹ باب جایگاه در رتبه ششم از نظر تعداد قرار دارد .
 در دی ماه سال جاری ؛ بیست و هفتمین دوره آموزش اپراتورهای جایگاههای CNG برگزار شد
با مشارکت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و سازمان فنی و حرفه ای استان، بیست و هفتمین دوره آموزش عمومی اپراتوری جایگاههای  CNGبرای متقاضیان داخل استان گیلان در دی ماه سال جاری برگزار شد .
این دوره آموزشی در دو قالب تئوری و عملی طی یک هفته برای۱۳ نفر از اپراتورهای جایگاههای CNG و برای هر یک ۴۸ نفر ساعت  از ۲۵ دی لغایت ۴ بهمن انجام شد.
براساس دستور العمل های اجرایی ، اشتغال در جایگاههای CNG استان منوط به داشتن گواهینامه حضور در این دوره ها است .        
آشنایی با ایستگاههای سوخت رسان CNG ، تاریخچه استفاده از CNG ، مزایای گاز طبیعی نسبت به سوخت های دیگر ، آشنایی با مخازن و ایمنی دستگاهها ، استانداردهای جایگاههای سوخترسان CNG و همچنین ایمنی جایگاهها از جمله مهمترین سر فصل های این دوره های آموزشی است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil