سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از مصرف  465 میلیون مترمکعب گاز در دیماه امسال خبر داد و اظهار داشت: این میزان با توجه به محدودیت های اعمال شده برای نیروگاه های استان20 درصد کاهش یافته است.

اکبر با اشاره به کاهش 80 درصدی مصرف نیروگاه های استان در دیماه امسال گفت: محدود نمودن مصرف نیروگاه ها و برخی واحدهای صنعتی در فصل سرد سال بجهت افزایش پایداری جریان گاز مشترکین خانگی صورت گرفته است لذا مردم عزیز می توانند با مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تا حد زیادی در جهت تحویل بیشتر گاز به نیروگاه ها و صنایع کمک نمایند.
وی در ادامه در خصوص مشترکین گاز خانگی اظهار داشت: میانگین مصرف روزانه مشترکین گاز خانگی در دیماه 10 میلیون مترمکعب در روز بود که این میزان با ورود جبهه هوای سرد به استان در هفته گذشته تا 13.7 میلیون مترمکعب (28 درصد) افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از مصرف 117 میلیون مترمکعب گاز در بخش های صنعتی، تجاری و حمل نقل در دیماه امسال در استان خبر داد و اظهار داشت: این مقدار مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد رشد داشته که با توجه به افزایش 12 درصدی مشترکین در این حوزه ها امری منطقی است.
مهندس اکبر در پایان بار دیگر از مشترکین گاز خانگی درخواست نمود تا با مدیریت مصرف و رعایت دمای آسایش (18 الی 21 درجه)، پایداری گاز را در حوزه نیروگاهی و صنعتی به ارمغان آورده و به تبع آن زمینه رونق اقتصادی و آبادانی را در کشور فراهم آورند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil