سه شنبه 25 تیر 1398

سرهنگ " حسین محمدپور " در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با بیان این خبر گفت: موتورسیکلت وسیله‌ای سراسر ناامن است که روی دو چرخ سوار شده و در جاده‌ها جولان می‌دهد و همه ساله جان میلیون‌ها نفر را در ایران هدف قرار داده است وسیله‌ایی است که با توجه به شلوغی جاده‌ها، شغل کشاورزی و مرقوم به صرفه بودن هزینه و غيره مورد استقبال بسیاری از مردم به خصوص جوانان قرار گرفته است.  

اين مقام انتظامي افزود: خطرات موتورسیکلت و تلفات آن وقتی بیشتر می‌شود که اکثر استفاده کنندگان آن هیچ یک از نکات ایمنی را رعایت نمی‌کنند.
وی ادامه داد: در عبور از جاده‌های استان آنچه بیش از همه به چشم می‌خورد موتورسوارانی بدون کلاه ایمنی است که با سرعت سرسام آور عبور می‌کنند و هیچ توجهی به امنیت و آسایش سایر رهگذران نداشته و گاهی خیابان‌ها را با پیست موتور سواری اشتباه می‌گیرند.  
سرهنگ محمدپور تصریح کرد: استفاده ناصحیح و بیش از حد مردم از موتورسیکلت، خطرات زیادی را برای موتورسواران و مردم به همراه دارد و موتور سواران برای سلامتی خود و دیگران باید به قوانین راهنمایی و رانندگی اهمیت دهند.  
سرهنگ محمدپور بیان داشت: در مردادماه سال جاری آموزش کاربردی موتورسواران توام با اهدای کلاه ایمنی و نمایش فیلم‌های تصادفات موتورسیکلت سواران و نصب شب نما آغاز شده و سی وپنجمین جلسه آموزشی در روستای فشتکه از توابع بخش خمام شهرستان رشت با حضور مسؤولان محلی و موتورسواران برگزار و تعدادی کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت اهدا شد.
رئيس پليس راه استان گيلان در پایان به موتور سواران توصيه كرد: سختی استفاده از کلاه ایمنی، در مقابل لذت سلامتی حاصل از آن بسیار ناچیز است، پس از کلاه ایمنی که ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین شیوه ارتقاء ایمنی می‌باشد استفاده كنند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil